Poznański Maraton Larpowy

NAJBLIŻSZY MARATON : 23 MARCA 2019

Kontener, 10:00-12:00

Bartłomiej "Rev" Andrzejewski

Cyt. z bebok.bytom.pl:
„Kontener A” to legenda. Mało kto słyszał o tym ośrodku, a o jego przeznaczeniu krąży milion plotek, każda i żadna z nich może być prawdziwa. Co zrobisz, kiedy okaże się, że właśnie Ty do niego trafisz.”

To larp w którego można zagrać tylko raz w życiu, a gracze zobowiązują się do milczenia na jego temat.

Welcome to Hell, 12:30-16:30

Urszula Makosz

Wyspa Więzienna, miejsce gdzie trafiają największe szumowiny z Utopii. To właśnie tam wielu z Was przygnał los. Byście jako więźniowie odpokutowali za swoje czyny lub jako strażnicy wypełnili swój obowiązek wobec świata. Jednak niedawno coś wstrząsnęło Waszą społecznością. Przy brzegu wyspy rozbiła się łódź wioząca grupę uchodźców z Pustkowi. Przeżyły tylko dwie dziewczyny… A przynajmniej tak się wam zdawało do czasu, aż nie zaczęły się dziać dziwne wypadki…

Larp odbywać się będzie na mechanice semi-touch/no-pain. W settingu nieco nawiązującym stylem do post-apo, jednak w tym świecie ludzkość powoli zaczęła podnosić się po kataklizmie, tworząc nowe społeczności, prawo i tym podobne.

W obrębie fabularnego więzienia obowiązuje mechanika full-touch no pain, przy regulacji kolorami bezpieczeństwa. Warsztaty bezpieczeństwa przed larpem przeprowadzi Szarańcza. Mechanika wirtualna (statystyki postaci – inteligencja, siła i inne) ma zastosowanie przy akcjach rozgrywających się wirtualnie, kiedy osoba opuści więzienie fabularnie.

Inspiracje do strojów.

Krwiste Warsztaty, po "Welcome to Hell"

Olżunia

Podczas warsztatów nauczymy się wyrabiać domową sztuczną krew, wosk charakteryzatorski, oraz klej. Przećwiczymy:
– Tworzenie siniaków
– Rany i blizny
– Strupy, oparzenia, zgniliznę
– Choroby skórne, pasożyty pod skórą i inne „atrakcje”.

Limbo, 17:30-20:30

Klaudia Sowiak

Witajcie w Limbo. Miejscu pomiędzy życiem i śmiercią. Miejscu poza czasem. Miejscu refleksji nad swoim życiem i oczekiwania na przeznaczenie – powrotu do życia bądź doświadczenia śmierci. Pamiętasz, co sprowadziło Cię do tego miejsca. Jeżeli nosisz w sobie poczucie niesprawiedliwości, wciąż masz szansę, by powrócić na ziemię. A może przeznaczono Ci zupełnie inny los?

W grze nie ma kart postaci – gracze odgrywają alternatywną wersję siebie. Jest to gra skoncentrowana na emocjach, rozmyślaniem nad sensem życia oraz istotą tego co może nas spotkać po śmierci. Gra, która mówi wiele o naszych wyborach a także o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla innych.

Sceny odgrywane są w sposób teatralny, obowiązuje zasada „No touch” oraz „No pain”.

Gra nie przewiduje klasycznych kart postaci. Są one tworzone na podstawie ankiety wypełnianej przez graczy ze znikomą ingerencją Mistrza Gry.