Nasze lokacje

Prezentujemy listę przestrzeni, jakie udostępniają się do larpowania w Poznaniu:) To przyjazne miejsca wypełnione kulturą, ciekawymi ludźmi i dysponujące zwykle dobrymi warunkami. Aby zorganizować w nich wydarzenie wystarczy dać nam znać na nautilus.larps@gmail.com.

Lokacje, z którymi współpracujemy są udostępniane za darmo po uprzednim zarezerwowaniu. W pub’ach w dobrym tonie jest zakupienie napitków przy barze.

1

Inkubator Kultury "Pireus"
2 pomieszczenia, 2 korytarze, kuchnia. Przestrzeń to około 60 metrów kwadratowych wyłożonych łatwymi do sprzątania kafelkami. Sale (dwie) nie są rozdzielone żadnym dźwiękochłonnym przepierzeniem, można oddzielić je jedynie wizualnie dostępnymi płytami. Z powodu płytek i wielkości przestrzeni występuje duże echo.

Dostępne są:
- dwie łazienki oraz kuchnia wyposażona w mikrofalówkę
- ekspres, czajnik i kubki
- rolety na wszystkich oknach
- rzutnik i ekran
- kwadratowe lekkie pufy którymi można aranżować przestrzeń
- dwie tablice typu flipchart
- cztery kolumny służące idealnie za mównice lub aranżację przestrzeni
- głośnik na wifi
- stoły na koziołkach; składane krzesła.

2

3 sale, korytarze i przedsionek
Przestrzeń jest pubem, w którym panuje półcień. Pub wyposażony jest w stoliki, sofy oraz krzesła barowe. Sale są otwarte na siebie nawzajem tworząc jedną dużą przestrzeń, nie są rozdzielone barierami dźwiękochłonnymi, ale jedna z nich jest półzamknięta. W niej znajduje się rura do tańczenia na podeście oraz oddzielny system nagłaśniający.

Do dyspozycji:
konsoleta dźwiękowa z dobrym nagłośnieniem na cały bar
pasy ledowe o zmiennych kolorach
toalety
filiżanki.

3

3 pomieszczenia, 2 korytarze
Dom w wysokiej kamienicy, podczas remontu. Nie posiada mocnego ogrzewania, jest w stanie artystyczno-surowym. Trzy pomieszczenia zamykane na drzwi, korytarz przechodni.
Dostępne są:
- krzesła i sofa
- dwa stoliki
- mały balkon wychodzący na Stare Miasto

4

6 pomieszczeń
Obiekt znajduje się na parterze i udostępnia sześć pomieszczeń. Dwa z nich są wypełnione regałami z książkami oraz gablotami. Ich powierzchnia użytkowa to około 15 metrów kwadratowych każdy. Trzecie pomieszczenie ma około 7 metrów kwadratowych. Pozostałe trzy są średniej wielkości, w stanie remontu. Do dyspozycji jest kuchnia, łazienka, oraz po uzgodnieniu - gry planszowe.

5

2 otwarte pomieszczenia
Ciasny bar, w którym można urządzić larpa lub spotkanie. Ponieważ mieści niewiele osób (komfortowo do 18), najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie opłaty za larp "do wydania przy barze" - wówczas lokacji opłaca się zamknięcie pomieszczeń dla gości. Do dyspozycji łazienka. Wystrój pomieszczeń: cegły.

6

2 długie i 1 krótkie pomieszczenie bunkra
Bunkier aranżowany na przestrzeń restauracyjno-muzealną z półkolistymi ścianami i sufitem. Przestrzeń to około 170 metrów kwadratowych. Dostępna kuchnia oraz toalety. Uwaga! Należy zapłacić za ogrzewanie, jeśli wydarzenie ma się odbyć w miesiącach chłodnych.

7

Galeria - 4 pomieszczenia
Galeria sztuki udostępnia pięć pomieszczeń. Dwa z nich są otwarte, jasne, na dwóch poziomach połączonych kilkoma schodkami. Ich (pomieszczeń) wysokość to około 6 metrów. Jest z nich możliwość przejścia do ogródka (patrz pozycja 8). Trzecie i czwarte pomieszczenia są niewielkie (ok. 20 metrów kwadratowych) i tworzą przejście od drzwi wejściowych do pierwszego i drugiego pomieszczenia wymienionego wcześniej. Oddzielnie znajduje się piąte prostokątne pomieszczenie o powierzchni około 40 metrów kwadratowych ze stołami i krzesłami, kanapą oraz kuchnią. Do dyspozycji jest również łazienka.
Stan pomieszczeń:
Wysokie sześciometrowe pomieszczenia galerii są białe, jasne i odnowione.
Dwa przejściowe pomieszczenia sprawiają wrażenie remontowych lub industrialnych.
Jedno oddzielne pomieszczenie jest urządzone jak industrialne, nie jest w najlepszym wizualnym stanie.
UWAGA! Tylko ostatnie z wymienionych pomieszczeń posiada drzwi. W przypadku organizacji wydarzeń w miesiącach chłodnych należy zapłacić za ogrzewanie.

8

Ogródek artystyczny
Ogródek przyległy do Galerii spod numeru 7 (patrz niżej). Przestrzeń względnie cicha, choć w mieście. Do dyspozycji krzesła oraz dostęp do toalety.

9

Pomieszczenie kawiarni
Podłoga wyłożona płytkami, białe ściany, dostępne krzesła i stoły. Miejsce na max. 8-osobowego larpa, lub warsztaty 15-osobowe. Dostępne również dwa małe pomieszczenia przejściowe (z barem kawiarni oraz z wejściem do kawiarni). Dobrym gestem będzie prośba do uczestników, aby kupili sobie napoje lub/i pyszne wegańskie ciasta w ramach odwdzięczenia się.

10

Klasa szkolna
Klasyczna klasa szkolna o ścianach obwieszonych ozdobami i plakatami szkolnymi. Pomieści około 15-20 osób siedzacych w ławkach. Dostępna tablica suchościeralna, ławki, krzesła. W budynku pyszna kawa z automatu oraz zdrowe snacki, można tez w godzinach szkolnych dokupić sobie obiad w stołówce. UWAGA! Opłata to 20 zł/h. Jest możliwość wynajęcia większej ilości sal (do trzech przy jednym korytarzu)

11

Świetlica LOKAL
Wyłożona wykładziną sala mieszcząca komfortowo larpa na 15 osób. Posiada ściankę z regałów dzięki czemu jest przestrzeń do grania scen prywatnych. Wyposażenie to zaplecze kuchenne, łazienka, wieszak na ubrania, poduchy, trzy stoły, wygodna sofa, planszówki z których można korzystać, tablica suchościeralna, naczynia, mała kanapa do siedzenia. Ciekawym elementem są lampy zwisające z sufitu których wysokość można zmieniać. LOKAL może zażyczyć sobie wymiany barterowej, lub opłaty za salę.