Nasze lokacje

Prezentujemy listę przestrzeni, jakie udostępniają się do larpowania w Poznaniu:) To przyjazne miejsca wypełnione kulturą, ciekawymi ludźmi i dysponujące zwykle dobrymi warunkami. Aby zorganizować w nich wydarzenie wystarczy dać nam znać na nautilus.larps@gmail.com.

Lokacje, z którymi współpracujemy są udostępniane za darmo po uprzednim zarezerwowaniu. W pub’ach w dobrym tonie jest zakupienie napitków przy barze.

1

Inkubator Kultury "Pireus"
2 pomieszczenia, 2 korytarze, kuchnia. Przestrzeń to około 60 metrów kwadratowych wyłożonych łatwymi do sprzątania kafelkami. Sale (dwie) nie są rozdzielone żadnym dźwiękochłonnym przepierzeniem, można oddzielić je jedynie wizualnie dostępnymi płytami. Z powodu płytek i wielkości przestrzeni występuje duże echo.

Dostępne są:
- dwie łazienki oraz kuchnia wyposażona w mikrofalówkę
- ekspres, czajnik i kubki
- rolety na wszystkich oknach
- rzutnik i ekran
- kwadratowe lekkie pufy którymi można aranżować przestrzeń
- dwie tablice typu flipchart
- cztery kolumny służące idealnie za mównice lub aranżację przestrzeni
- głośnik na wifi
- stoły na koziołkach; składane krzesła.

2

3 sale, korytarze i przedsionek
Przestrzeń jest pubem, w którym panuje półcień. Pub wyposażony jest w stoliki, sofy oraz krzesła barowe. Sale są otwarte na siebie nawzajem tworząc jedną dużą przestrzeń, nie są rozdzielone barierami dźwiękochłonnymi, ale jedna z nich jest półzamknięta. W niej znajduje się rura do tańczenia na podeście oraz oddzielny system nagłaśniający.

Do dyspozycji:
konsoleta dźwiękowa z dobrym nagłośnieniem na cały bar
pasy ledowe o zmiennych kolorach
toalety
filiżanki.

3

3 pomieszczenia, 2 korytarze
Dom w wysokiej kamienicy, podczas remontu. Nie posiada mocnego ogrzewania, jest w stanie artystyczno-surowym. Trzy pomieszczenia zamykane na drzwi, korytarz przechodni.
Dostępne są:
- krzesła i sofa
- dwa stoliki
- mały balkon wychodzący na Stare Miasto

4

6 pomieszczeń
Obiekt znajduje się na parterze i udostępnia sześć pomieszczeń. Dwa z nich są wypełnione regałami z książkami oraz gablotami. Ich powierzchnia użytkowa to około 15 metrów kwadratowych każdy. Trzecie pomieszczenie ma około 7 metrów kwadratowych. Pozostałe trzy są średniej wielkości, w stanie remontu. Do dyspozycji jest kuchnia, łazienka, oraz po uzgodnieniu - gry planszowe.

5

2 otwarte pomieszczenia
Ciasny bar, w którym można urządzić larpa lub spotkanie. Ponieważ mieści niewiele osób (komfortowo do 18), najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie opłaty za larp "do wydania przy barze" - wówczas lokacji opłaca się zamknięcie pomieszczeń dla gości. Do dyspozycji łazienka. Wystrój pomieszczeń: cegły.

9

Pomieszczenie kawiarni
Podłoga wyłożona płytkami, białe ściany, dostępne krzesła i stoły. Miejsce na max. 8-osobowego larpa, lub warsztaty 15-osobowe. Dostępne również dwa małe pomieszczenia przejściowe (z barem kawiarni oraz z wejściem do kawiarni). Dobrym gestem będzie prośba do uczestników, aby kupili sobie napoje lub/i pyszne wegańskie ciasta w ramach odwdzięczenia się.

10

Klasa szkolna
Klasyczna klasa szkolna o ścianach obwieszonych ozdobami i plakatami szkolnymi. Pomieści około 15-20 osób siedzacych w ławkach. Dostępna tablica suchościeralna, ławki, krzesła. W budynku pyszna kawa z automatu oraz zdrowe snacki, można tez w godzinach szkolnych dokupić sobie obiad w stołówce. UWAGA! Opłata to 20 zł/h. Jest możliwość wynajęcia większej ilości sal (do trzech przy jednym korytarzu)

11

Świetlica LOKAL
Wyłożona wykładziną sala mieszcząca komfortowo larpa na 15 osób. Posiada ściankę z regałów dzięki czemu jest przestrzeń do grania scen prywatnych. Wyposażenie to zaplecze kuchenne, łazienka, wieszak na ubrania, poduchy, trzy stoły, wygodna sofa, planszówki z których można korzystać, tablica suchościeralna, naczynia, mała kanapa do siedzenia. Ciekawym elementem są lampy zwisające z sufitu których wysokość można zmieniać. LOKAL może zażyczyć sobie wymiany barterowej, lub opłaty za salę.

Inkubator Kultury Pireus

2 pomieszczenia, 2 korytarze, kuchnia, łacznie ok. 60m.kw.
Za darmo.

Pub "Klątwa"

Łącznie 2 pomieszczenia plus open space(40m.kw) i łazienki.
Za barter.

Szkoła na ul. Fredry

Jedna sala szkolna (lub więcej za opłatą).
Za stałą stawkę od sali i godziny.

Park Cytadela

Ogromny otwarty teren z bogactwem lokacji.
Za darmo.

Empik Language School

Łącznie ok. 6 pomieszczeń małych klas.
Za częściową opłatę.

Las przy ul. Chemicznej

Łącznie 2-3 bunkrów z pomieszczeniami, na świeżym powietrzu.
Za darmo.

Schron

Około 6 pomieszczeń, różnych, łącznie ok. 80m.kw.
Za barter lub opłatę.

LOKAL

Jedno pomieszczenie, ok. 20 m.kw.
Za częściową opłatę.

Sala "beczka" w CK Zamek

Łącznie 2 pomieszczenia oddzielone odsuwanymi drzwiami, ok. 20m.kw.
Za darmo.