Poznaj nas

Nautilus to projekt współtworzony przez ogrom cudownych ludzi. Ci, którzy są z nim częściej i mocniej związani mają niesamowite historie do opowiedzenia. Publikujemy je tutaj, abyście mogli ich lepiej poznać!

Koordynatorzy

Anna "Szarańcza" Szewczyk

Koordynator projektu
Od niepamiętnych czasów nałogowa graczka larpowa, a od 2016 założycielka i koordynatorka projektu Nautilus Larps Project. Jej ulubiony styl to pełne zanurzenie w świecie (immersive experience). Na codzień event manager, ekspert od załatwiania rzeczy niemożliwych i pomocnik w kryzysowych sytuacjach. Dumny współ-lokator dwóch kotów. Działaczka społeczna w pełni wspierająca ruchy tolerancji oraz wege. Nie liczy projektów, w których brała udział jako organizator, ale chętnie wspomina takie, które pozornie nie miały prawa "dać rady". Jej ulubionym aspektem pracy jest możliwość przekazywania wartości poprzez gry osadzone w niesamowitych światach wyobraźni. Inicjatorka ogólnopolskich projektów larpowych, zwolenniczka dehermetyzacji społeczności lokalnych, otwartości i transparentności.

Olga "Olżunia" Zasada

Koordynator
Pochodzę z niewielkiej miejscowości pod Łowiczem. Obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie studiuję historię sztuki i matkuję szylkretowej kotce. Odstresowuje mnie bieganie długich dystansów. Należę do dwóch grup rekonstrukcyjnych, ćwiczę łucznictwo historyczne oraz fechtunek. Jestem wegetarianką, a od niedawna przyswajam sobie idee ekologii i minimalizmu. Moimi guilty pleasure są: eksperymentowanie z konwenansami społecznymi i poprawianie błędów interpunkcyjnych. Interesuję się historią sztuki i kultury, zwłaszcza kostiumologią. Odtwarzam kulturę materialną średniowiecznej Europy (w ramach rekonstrukcji tkam i szyję). Uwielbiam tworzyć charakteryzację, stroje, rekwizyty oraz scenografię, czym chciałabym zajmować się kiedyś zawodowo. Sporadycznie romansuję z cosplayem. Czytam i amatorsko piszę fantastykę na blogu grupowym, rzadziej grywam w RPG. Moja przygoda z larpami zaczęła się w Poznaniu latem 2015 roku. Gram po to, by na chwilę stać się kimś innym – doświadczać jego emocji, borykać się z jego problemami, cieszyć się jego radością i bać jego lękami. Uczucie zanurzenia w postaci jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące, uczy mnie empatii oraz kompetencji społecznych. Larpy dają mi także swobodę ekspresji, na co dzień dostępną w ograniczonym stopniu. Od kiedy pomogłam zorganizować przegląd teatrów w swojej szkole gimnazjalnej, wolontariat stał się obowiązkowym wypełnieniem mojego wolnego czasu. Współorganizuję lub wspieram konwenty takie jak Larp Now! lub Elgacon. Prowadzę na nich warsztaty tańca średniowiecznego i pracuję jako gżdacz/helper.

Przemysław "Max" Baszczuk

Koordynator
Mistrz Gry, organizator, ogarniacz rzeczy na ostatnią chwilę. Dostępny głównie wieczorami. W wolnych chwilach uważa się za grafika.

Prowadzący

Mikołaj "Joseph Gray" Gano

Mistrz Gry
Urodzony 6 lat przed rokiem 2000, pochodzący z małej mieściny na Pomorzu, z wykształcenia socjolog. O fantastyce dowiedział się, gdy za dzieciaka przypadkiem wylądował na obozie RPG. Potem się stoczył. Jego "trucizną z wyboru" okazały się larpy, za pewne przez głębokie korzenie w teatrze. Od początku studiów mieszka w Gdańsku, gdzie nie czuje się wcale wykorzeniony. Był twórcą na konwentach 7 razy częściej niż uczestnikiem, ale nie wybił się jakoś specjalnie w środowisku. W swoim czasie współpracował przy wielu imprezach i grupach larpowych, m.in. Insania, Zardzewiały Topór, festiwale Twierdza i Cytadela, na Pyrkon narzeka bo ma za dużo kolejek. Jeździł też jako wychowawca kolonijny z firmą Poszukiwacze Przygód, zataczając tym samym koło inspirowania do larpów nowego pokolenia. I wygłupiania się, za które mu tam płacą.

Klaudia Sowiak

Mistrz Gry
Pochodzi z Radomska, ale obecnie mieszka w Łodzi. Współorganizuje inicjatywę Indyk po Łódzku, poświęconą graniu w niezależne gry fabularne. Mól książkowy z ambicjami pisarskimi. Jej opowiadania można znaleźć w "Szortalu na Wynos" oraz magazynie "Biały Kruk". Ma słabość do smutnych gier o mechach oraz zimnej gorzkiej kawy. W wolnych chwilach brzdąka na gitarze. Uważa, że świat nie miałby prawa istnieć bez muzyki.

Marta Malinowska

Mistrz Gry
Łodzianka, pisarka, designerka. Połowa inicjatywy "Indyk po łódzku", promującej granie w dziwne gry narracyjne. Lubi małe gry z eleganckim designem i larpy w których warsztaty trwają dłużej niż rozgrywka. Zawodowo pisze do gier, hobbystycznie tańczy z ogniem i śpiewa ludowe piosenki. W styczniu tego roku wydała swoją pierwszą powieść pod dźwięcznym tytułem "Iluzja" i plułaby sobie w brodę gdyby nie zaznaczyła tego w biogramie 😉

Julia Leśniewska

Mistrz Gry
Z wykształcenia aktorka, techniczka teatralna i znawczyni literatury dziecięco-młodzieżowej. Ostatnie kilka lat spędziła w Londynie zdobywając wiedzę w interesujących ją dziedzinach, a obecnie mieszka w malowniczej Pszczynie. Skrzypaczka i altowiolistka, która uwielbia również grać na gitarze i śpiewać. Z teatrem związana od zawsze, co było zalążkiem jej zainteresowania larpami, w które grywa i pisuje od 2015 roku. Swoje kreatywne i organizacyjne zdolności wykorzystuje koordynując, projektując i przeprowadzając turnusy Letniej Szkoły Magii z firmą Europejskie Centrum Kształcenia jako wychowawca kolonijny. Woli małe chambery od dużych terenowych gier. W larpach fascynuje ją klimat horroru i tajemnicy. Lubi również zgłębiać techniki aktorskie, które w ciekawy sposób pomagają odgrywać postacie na larpach. Prywatnie Puchonka z krwi i kości.

Bartłomiej "Rev" Andrzejewski

Mistrz Gry
Gracz: komputerowy, planszówkowy i rpgowy od najmłodszych lat. Pracuje w branży e-marketingu, gdzie wykorzystuje umiejętność projektowania rozgrywki w szkoleniach, przygotowując edukacyjne escape boxy. Wszystkie pasje prowadziły go do zainteresowania historią. Jest jednak przeciwnikiem uczenia suchymi datami. Woli czuć historię i bawić się nią, używając jedynego sprawnego wehikułu czasu jakim jest wyobraźnia. Dlatego też wybrał archeologię. Uwielbia doświadczać i poznawać nowego, trudno utrzymać jego uwagę w jednym miejscu na długo. Trenował fechtunek historyczny, judo, nurkował, uwielbia podróżować pieszo, rowerowo czy samochodowo. Aktywnie larpuje i projektuje larpy.

Agnieszka "Fisia" Filas

Mistrz Gry
Podróżniczka, pożeraczka książek, najchętniej kryminałów i książek związanych z II wojną światową oraz czasami powojennymi, ale przy braku dobrej lektury nie pogardzi ulotką tabletek na ból głowy. Od dziecka lubiła się uczyć, dlatego jeden kierunek studiów to było dla niej zdecydowanie zbyt mało. Udało jej się połączyć wszystkie swoje pasje kiedy ukończyła studia podyplomowe zostając archeologiem sądowym. Wielokrotnie miała okazję prowadzić zajęcia dla dzieci na temat archeologii, historii, a nawet kryminalistyki, posiada też uprawnienia opiekuna kolonijnego. Wierzy, że nauka wcale nie musi być nudna oraz, że wartościowe treści można przekazywać nie tylko za pomocą podręcznika.

J. "Marke" Majcherczyk

Mistrz Gry
Larpuję od 2017 za sprawą obozu, w którym graliśmy, pisaliśmy i dyskutowaliśmy o larpach. Jestem fanką immersji, uważam, że brak płakania na grze to gra stracona, a wątek walki wewnętrznej bohatera to najlepsza zabawa, która sprawia, że łzy aż same płyną. Nie lubię nie mieć celu, bo wtedy zaczynam robić głupotki i plączę się pod nogami. Granie graniem, ale prowadzić też ktoś musi, więc dodatkowo urządzam dla znajomych sesje rpg. Jak na razie nic specjalnego, zobaczymy jak to się rozwinie. Odkąd larpuję, spełniło się de facto moje marzenie o graniu, więc mogę się skupić na mojej drugiej pasji, czyli historii. Mimo, że są to tylko wielkie słowa młodego człowieka, to mam nadzieję zostać znanym historykiem i odkryć pradawne tajemnice- musicie tylko poczekać 🙂

Fotografowie i charakteryzatorzy

Martyna Serafin

Charakteryzatorka
Pochodzę ze Szczecinka, ale już niedługo będę mieszkać w Poznaniu. Spośród wielu dziedzin artystycznych, których się imałam, najmocniej trzymam się muzyki i to na niej najbardziej mi zależy - z nią też chciałabym wiązać drogę zawodową. Z larpami nie mam zbyt wiele do czynienia, przede wszystkim ze względu na wielkość, a raczej niewielkość miasta, w którym dotychczas mieszkałam, ale już od paru lat ciagnie mnie do role-playu i cosplayu. No i kocham jeże.

Tadeusz Korach

Fotograf
Zauważyłem, iż powszechnym zjawiskiem jest maniera pisania o sobie w trzeciej osobie.. Myślałem, że to zjawisko występuje tylko w Polsce, ale przejrzałem strony zagranicznych fotografów i jest podobnie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale dużo tego można znaleźć. W Polsce większość, a w USA śladowo. Częściowo rozumiem, że to przez konieczność umieszczania słów kluczowych, jakie wpisują, czyli fotograf poznań, Fotograf i Filmowiec, fotograf, wideofilmowanie, czy video marketing. Właśnie „sprytnie” wplotłem owe słowa w treść i nie muszę już opisywać siebie jakbym mówił o kimś innym. Jestem fotografem i filmowcem. Zajmuję się filmowaniem i fotografowaniem na potrzeby content marketingu. Fotografuję i filmuję wydarzenia, wnętrza i architekturę. Studiuję na wydziale Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jako Fotograf i Filmowiec pracuję między innymi dla Google jako Rekomendowany Fotograf oraz dla Agencji castingowej ATV Film w Łodzi, tworząc portfolio dla ludzi chcących zaistnieć w reklamie lub filmie. Prowadzę warsztaty i kursy z fotografii i filmu, między innymi w Domu Tramwajarza w Poznaniu (Estrada Poznańska). Prowadzę Klub Filmowy AKTIF oraz Fotograficzno Filmowy klub w Centrum Kultury w Suchym Lesie.

Ziemowit Dąbrowski

Fotograf
Pochodzę z Poznania. Od dwóch lat biorę udział w LARPach. Uczestniczyłem w warsztatach organizowanych przez Nautilus Larps Project. Organizuję również Larpy własnego pomysłu. Współpracuje w kwestiach foto-video z Nautilus. Lubię larpy oparte na prostym koncepcie, dajace silną immersję. Studiuje intermedia, zajmuje się koloryzacją, postprodukcją, vfx do filmów, grafiką 3D, fotografią i operatorką. Realizuję również własne filmy i tym chciałbym się zajmować w przyszłości.

Przyjaciele Nautilusa

Krzysztof "Bezjimienny" Kałek

Bezjimienny (przez "ji" i nie, nie z Gothica). Kiedyś robiłem larpy, kiedyś sędziowałem konkursy larpowe, teraz już tylko w larpy grywam. Zawodowo zajmuję się magią niewykorzystywaną od półtora tysiąclecia i piłkarstwem nożnym. Jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia Fantastyki Druga Era i szefem sekcji larpowej Druga Rola.

Aleksandra "Śnieżka" Bachorz

Pochodzę z Poznania i w tym mieście również mieszkam. Pierwszą styczność z larpami miałam trzy lata temu i mniej więcej od tamtego momentu gram. Nie piszę larpów, ale za to organizowałam konwent larpowy Larp Now! w roku 2018. Najbardziej lubię gry immersyjne, w których mogę jak najlepiej wcielić się w postać i odczuć to, co ona. Jestem herbaciarzem i mogę pić herbatę przez cały dzień (oczywiście dobrej jakości liściastą!) Oprócz tego w wolnym czasie zajmuję się nauką języków obcych, rysunkiem, projektuję tatuaże i przymierzam się, by zacząć wykonywać je również na ludziach.

Sara Szutarska

Pochodzę z Gniezna ale większość czasu spędzam w Poznaniu póki co. W larpy gram od 9 lat, jednak nigdy nie znalazłam czasu żeby zrobić coś własnego. Jestem organizatorem konwentu fantastyki Fantasmagoria i udzielam się w poznańskich grupach larpowych. Moje ulubione larpy to takie z dużą ilością knucia. W wolnym czasie zajmuje się alchemią i przytulaniem zwierzątek.