Poznaj nas

Nautilus to projekt współtworzony przez ogrom cudownych ludzi. Ci, którzy są z nim częściej i mocniej związani mają niesamowite historie do opowiedzenia. Publikujemy je tutaj, abyście mogli ich lepiej poznać!

Koordynatorzy

Anna "Szarańcza" Szewczyk

Koordynator projektu
Od niepamiętnych czasów nałogowa graczka larpowa, a od 2016 założycielka i koordynatorka projektu Nautilus Larps Project. Jej ulubiony styl to pełne zanurzenie w świecie (immersive experience). Na codzień event manager, ekspert od załatwiania rzeczy niemożliwych i pomocnik w kryzysowych sytuacjach. Dumny współ-lokator dwóch kotów. Działaczka społeczna w pełni wspierająca ruchy tolerancji oraz wege. Nie liczy projektów, w których brała udział jako organizator, ale chętnie wspomina takie, które pozornie nie miały prawa "dać rady". Jej ulubionym aspektem pracy jest możliwość przekazywania wartości poprzez gry osadzone w niesamowitych światach wyobraźni. Inicjatorka ogólnopolskich projektów larpowych, zwolenniczka dehermetyzacji społeczności lokalnych, otwartości i transparentności.

Olga "Olżunia" Zasada

Koordynator
Pochodzę z niewielkiej miejscowości pod Łowiczem. Obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie studiuję historię sztuki i matkuję szylkretowej kotce. Odstresowuje mnie bieganie długich dystansów. Należę do dwóch grup rekonstrukcyjnych, ćwiczę łucznictwo historyczne oraz fechtunek. Jestem wegetarianką, a od niedawna przyswajam sobie idee ekologii i minimalizmu. Moimi guilty pleasure są: eksperymentowanie z konwenansami społecznymi i poprawianie błędów interpunkcyjnych. Interesuję się historią sztuki i kultury, zwłaszcza kostiumologią. Odtwarzam kulturę materialną średniowiecznej Europy (w ramach rekonstrukcji tkam i szyję). Uwielbiam tworzyć charakteryzację, stroje, rekwizyty oraz scenografię, czym chciałabym zajmować się kiedyś zawodowo. Sporadycznie romansuję z cosplayem. Czytam i amatorsko piszę fantastykę na blogu grupowym, rzadziej grywam w RPG. Moja przygoda z larpami zaczęła się w Poznaniu latem 2015 roku. Gram po to, by na chwilę stać się kimś innym – doświadczać jego emocji, borykać się z jego problemami, cieszyć się jego radością i bać jego lękami. Uczucie zanurzenia w postaci jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące, uczy mnie empatii oraz kompetencji społecznych. Larpy dają mi także swobodę ekspresji, na co dzień dostępną w ograniczonym stopniu. Od kiedy pomogłam zorganizować przegląd teatrów w swojej szkole gimnazjalnej, wolontariat stał się obowiązkowym wypełnieniem mojego wolnego czasu. Współorganizuję lub wspieram konwenty takie jak Larp Now! lub Elgacon. Prowadzę na nich warsztaty tańca średniowiecznego i pracuję jako gżdacz/helper.

Przemysław "Max" Baszczuk

Koordynator
Mistrz Gry, organizator, ogarniacz rzeczy na ostatnią chwilę. Dostępny głównie wieczorami. W wolnych chwilach uważa się za grafika.

Maria Kozak

Koordynator

Prowadzący

Mikołaj "Joseph Gray" Gano

Mistrz Gry
Urodzony 6 lat przed rokiem 2000, pochodzący z małej mieściny na Pomorzu, z wykształcenia socjolog. O fantastyce dowiedział się, gdy za dzieciaka przypadkiem wylądował na obozie RPG. Potem się stoczył. Jego "trucizną z wyboru" okazały się larpy, za pewne przez głębokie korzenie w teatrze. Od początku studiów mieszka w Gdańsku, gdzie nie czuje się wcale wykorzeniony. Był twórcą na konwentach 7 razy częściej niż uczestnikiem, ale nie wybił się jakoś specjalnie w środowisku. W swoim czasie współpracował przy wielu imprezach i grupach larpowych, m.in. Insania, Zardzewiały Topór, festiwale Twierdza i Cytadela, na Pyrkon narzeka bo ma za dużo kolejek. Jeździł też jako wychowawca kolonijny z firmą Poszukiwacze Przygód, zataczając tym samym koło inspirowania do larpów nowego pokolenia. I wygłupiania się, za które mu tam płacą.

Fotografowie i charakteryzatorzy

Tadeusz Korach

Fotograf
Zauważyłem, iż powszechnym zjawiskiem jest maniera pisania o sobie w trzeciej osobie.. Myślałem, że to zjawisko występuje tylko w Polsce, ale przejrzałem strony zagranicznych fotografów i jest podobnie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale dużo tego można znaleźć. W Polsce większość, a w USA śladowo. Częściowo rozumiem, że to przez konieczność umieszczania słów kluczowych, jakie wpisują, czyli fotograf poznań, Fotograf i Filmowiec, fotograf, wideofilmowanie, czy video marketing. Właśnie „sprytnie” wplotłem owe słowa w treść i nie muszę już opisywać siebie jakbym mówił o kimś innym. Jestem fotografem i filmowcem. Zajmuję się filmowaniem i fotografowaniem na potrzeby content marketingu. Fotografuję i filmuję wydarzenia, wnętrza i architekturę. Studiuję na wydziale Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jako Fotograf i Filmowiec pracuję między innymi dla Google jako Rekomendowany Fotograf oraz dla Agencji castingowej ATV Film w Łodzi, tworząc portfolio dla ludzi chcących zaistnieć w reklamie lub filmie. Prowadzę warsztaty i kursy z fotografii i filmu, między innymi w Domu Tramwajarza w Poznaniu (Estrada Poznańska). Prowadzę Klub Filmowy AKTIF oraz Fotograficzno Filmowy klub w Centrum Kultury w Suchym Lesie.

Ziemowit Dąbrowski

Fotograf
Pochodzę z Poznania. Od dwóch lat biorę udział w LARPach. Uczestniczyłem w warsztatach organizowanych przez Nautilus Larps Project. Organizuję również Larpy własnego pomysłu. Współpracuje w kwestiach foto-video z Nautilus. Lubię larpy oparte na prostym koncepcie, dajace silną immersję. Studiuje intermedia, zajmuje się koloryzacją, postprodukcją, vfx do filmów, grafiką 3D, fotografią i operatorką. Realizuję również własne filmy i tym chciałbym się zajmować w przyszłości.

Przyjaciele Nautilusa

Krzysztof "Bezjimienny" Kałek

Bezjimienny (przez "ji" i nie, nie z Gothica). Kiedyś robiłem larpy, kiedyś sędziowałem konkursy larpowe, teraz już tylko w larpy grywam. Zawodowo zajmuję się magią niewykorzystywaną od półtora tysiąclecia i piłkarstwem nożnym. Jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia Fantastyki Druga Era i szefem sekcji larpowej Druga Rola.

Aleksandra "Śnieżka" Bachorz

Pochodzę z Poznania i w tym mieście również mieszkam. Pierwszą styczność z larpami miałam trzy lata temu i mniej więcej od tamtego momentu gram. Nie piszę larpów, ale za to organizowałam konwent larpowy Larp Now! w roku 2018. Najbardziej lubię gry immersyjne, w których mogę jak najlepiej wcielić się w postać i odczuć to, co ona. Jestem herbaciarzem i mogę pić herbatę przez cały dzień (oczywiście dobrej jakości liściastą!) Oprócz tego w wolnym czasie zajmuję się nauką języków obcych, rysunkiem, projektuję tatuaże i przymierzam się, by zacząć wykonywać je również na ludziach.

Sara Szutarska

Pochodzę z Gniezna ale większość czasu spędzam w Poznaniu póki co. W larpy gram od 9 lat, jednak nigdy nie znalazłam czasu żeby zrobić coś własnego. Jestem organizatorem konwentu fantastyki Fantasmagoria i udzielam się w poznańskich grupach larpowych. Moje ulubione larpy to takie z dużą ilością knucia. W wolnym czasie zajmuje się alchemią i przytulaniem zwierzątek.