Kalendarz poznańskich larpów

Sprawdź poznańskie wydarzenia w najbliższym czasie! Kliknij filtr, aby podejrzeć interesujące Cię kategorie. Możesz też zapoznać się z larpami, które prowadziliśmy (znajdziesz je w archiwum). Każda pozycja w poniższym kalendarzu zawiera link do wydarzenia na Facebook'u.

Odkryj też wielkopolskie grupy i inicjatywy larpowe:

Spotkania na szlaku

Ania Chmurka

KucLarp

Filip Kliber

Łyżkon

Battle Larp Poznań

Druga Rola


Inne inicjatywy:

Pandora Larps

RogaLarp

Planszufka

D


Kwi
26
pt
Wieczór ReRun z Pandora Larps
Kwi 26@6:00 pm – 9:00 pm

Cytat:
„Szansa dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mieli okazji wziąć udziału w którymś z naszych larpów, a chcieli.

Świetna okazja dla przyjezdnych, żeby wydłużyć sobie Pyrkon, a przy okazji sprawdzić jak się larpuje w Poznaniu i być może poznać towarzyszy na cały weekend 😉

Wieczór ReRun to możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji wybranego przez graczy w ankiecie larpa. Miejsce, MG i ilość miejsc uzależnione będą od tego na co gracze się zdecydują. Po wszystkim przewidujemy otwarty aftero-bifor, zakładając że większość uczestników następnego dnia planuje pojawić się na Pyrkonie.

Zapisy odbędą się na podstawie formularza zgłoszeniowego już po zakończeniu głosowania na rozgrywanego larpa.”

https://www.facebook.com/events/433783377166894/

Kwi
27
sob
Kawiarnia Dusz na Pyrkonie
Kwi 27@3:00 pm – 10:00 pm

Kawiarnia na Dworcu Końca zaprasza wszystkie dusze zmęczone podróżą. Na dworcu zatrzymują się pociągi pędzące z przeszłości w przyszłość – jakkolwiek byś jej nie postrzegał. Czy umarłeś? To na pewno – wszystkie fizyczne aspekty zostawiłeś zanim pociąg zabrał Cię w podróż. W Kawiarni będziesz czekał na przesiadkę trzymając w dłoni bilet. Czy jednak zdecydujesz się zostawić za sobą wspomnienia i wyruszyć w nieznane?

Nautilus Larps Project zaprasza wszystkich, którzy chcą wypić kawę, wczuć się w klimat i stworzyć ulotną atmosferę Kawiarni. Na tę grę możesz wejść na kilka minut, a później ją opuścić, możesz też siedzieć godzinami z nostalgią witając nowe dusze. Postacie mogą pochodzić z różnych czasów i miejsc, bowiem Dworzec Końca nie przejmuje się jednolitą strukturą czasu. Możesz tu zatem spotkać swojego dziadka, lub potomków żyjących w świecie, który Ty niegdyś tworzyłeś.

Larp oparty o motywy z filmu „Atlas Chmur”, tak więc mogą pojawić się trudne tematy, lub problemy społeczne różnych epok. Można do niego dołączyć, jak i opuścić go w każdym momencie. Stroje nie są obowiązkowe.

https://www.facebook.com/events/2321709944780222/

Maj
4
sob
Kotara
Maj 4@12:00 pm – 1:00 pm

Cyt.:
„— fanfary —
Zapraszamy na pierwszą taką imprezę w 1938 roku w Petersburgu!
W roli najznamiennitszych gości aktorzy, aktorki, artyści, poeci, pisarze, cyrkowcy i wszyscy, którzy tego dnia będą chcieli współtworzyć z nami nowy teatr, nową sztukę, o jakiej inne Rosyjskie teatry mogą tylko pomarzyć!
W roli organizatora tegoż wydarzenia: Maurycy Zawiałow – filantrop, artysta, aktor, a od niedawna – dyrektor teatru Matrioszka, starającego się o promowanie sztuki nowoczesnej, innowacyjnej, na miarę naszych czasów! Sztuki cyrkowej, amatorskiej, wszelkiego formatu – bo kto powiedział, że na poklask zasługują tylko stare formy?
— koniec fanfar — xD

Zapraszam na larpa mocno inspirowanego powieścią „Mistrz i Małgorzata”. Przenosimy się do stycznia roku 1938 do pięknego Petersburga (czy też Piotrogrodu, jak go niektórzy zwą), by pić, balować, hulać… aha, no tak. I jeszcze tworzyć sztukę. Z tej okazji, by wznieść swój nowy, mały teatr „Matrioszka”, organizowane jest przyjęcie dla wszystkich zainteresowanych współtworzeniem go lub chcących się wypromować i pomóc w nowych kontraktach, bądź nowych przedstawieniach.
Klimaty, którymi larp jest nacechowany: sztuka, bieda, poezja, demonologia, konszachty, układy i spółkowanie, śmietanki artystyczne, knucie, słowotwórstwo, baśń.
Jesli ktoś chce również dać upust swoim talentom i zaprezentować coś na larpie – zapraszam!

Do przyszłej niedzieli będzie na stronie wydarzenia dostępny design doc. Co do postaci: zamierzam eksperymentować i tym razem gracze mają wybór:
– postać w 100% napisana przez MG
– postać, której historia, lub główny motyw (do wyboru) są do stworzenia przez gracza, a MG dopisuje resztę 🙂

Stay tuned.
~Wiwerna”

https://www.facebook.com/events/2247201705528095/

Maj
5
nie
Ceux de demain
Maj 5@3:00 pm – 7:00 pm

Larp płatny.

Cyt:
„Grupa Mantykora zaprasza na czwartą część z serii Graviora Manet pt. „Ceux de demain”

OPIS LARPA:
Tak jak pierwsza odsłona, Ceux de demain będzie larpem polityczno-filozoficznym. Skupimy się na rozmowie, piciu wina i dyskusjach o postawie wampira we współczesnym świecie. Zajmiemy się zakończeniem części wątków z poprzednich larpów, oraz rozpoczniemy nowe – by popchnąć fabułę w kierunku kolejnej odsłony. Wszystko to będzie przeplatane blackboxowymi scenami, które wzbogacą historię.

ZGŁOSZENIA:
Chętni do wzięcia udziału w larpie proszeni są o wypełnienie poniższego formularza: https://forms.gle/khD6vgLqABSdTTwD8
Zgłoszenia przyjmujemy do 07.04.19r.
W razie jakichś pytań/wątpliwości można kontaktować się z Mikołaj Adamczyk

INFORMACJE O ŚWIECIE:
Osoby które chcą poznać lepiej świat, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://mantykora.wixsite.com/gravoriamanent

KOSZT:
Będzie to wysokość dwóch zamówień na barze. ”

https://www.facebook.com/events/1296472620518191/

Maj
11
sob
Battle Larp Poznań – kampania: szaleństwo Glenfidisza.
Maj 11@6:00 am – 5:00 pm

https://www.facebook.com/events/378319426076536/?ti=ia

Najczarniejsza Magia
Maj 11@2:00 pm – Maj 12@11:00 am

Cytat z wydarzenia: „„Najczarniejsza magia” to larp na motywach serii o Harrym Potterze, skupiającym się przede wszystkim na tematyce „ciemnej strony” świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Złowrogie zaklęcia, tajemnice, obłęd, skomplikowana przeszłość, okrucieństwo, pogarda i zbrodnie, wszystko to składa się na obraz opowieści w jakiej przyjdzie wam wziąć udział.

Nasza historia rozgrywa się 5 lat po śmierci Voldemorta tj. w 2003 r. i opowiada o losach czarodziejskiej społeczności zamieszkującej wioskę Cardiff, której w wyniku splotu nieoczekiwanych zdarzeń przyszło stanąć w obliczu spraw od których lepiej trzymać się z daleka.

Z uwagi na założenia i specyfikę niektórych jego wątków, larp skierowany jest do graczy pełnoletnich, preferujących cięższe klimaty (w tym także zasadę „graj aby przegrać”) i nieprzyjemne emocje.

Doskonała znajomość kanonu nie jest konieczna, jednak każdy gracz, we własnym zakresie, powinien poznać najważniejsze wątki i aspekty uniwersum, z uwzględnieniem osoby Voldemorta, ruchu Śmierciożerców oraz wydarzeń opisanych w 5, 6 i 7 tomie Harrego Pottera.

Informacje podstawowe:
Data: 11 maja 2019 r.
Godzina rozpoczęcia: 16:00 (grę poprzedzą odprawa i krótkie warsztaty od godziny 14).
Czas zakończenia: 24:00
Liczba miejsc: 30 os.
System naboru: uznaniowy
Lista rezerwowa: Tak
Koszt wstępu: 80 zł + 20 zł za nocleg po larpie na terenie gry
Dojazd na miejsce gry: we własnym zakresie
Nocleg po za miejscem gry: we własnym zakresie
Strój i różdżka: we własnym zakresie

Warunki bytowe:
-fort posiada osobną salę do złożenia nielarpowych rzeczy.
Na miejscu oferujemy ciepłe i zimne napoje oraz coś ciepłego do zjedzenia, reszta posiłków i alkohol we własnym zakresie.
Larp kończy się o godzinie 24:00 wspólną sceną finałową. Później planujemy dziką imprezę polarpową do białego rana. Z uwagi na specyfikę miejsca, wyjść na zewnątrz będzie można jedynie:
-do 22:00 (nie zalecamy bo larp kończy się o 24:00),
-o 1:00 w formie jednej zorganizowanej grupy (Pan ochroniarz będzie musiał wstać i towarzystwo wypuścić)
-po 8:00 rano

Osoby, które chcą zostać na imprezie powinny zawczasu uzbroić się w trunki oraz wykupić nocleg. Fort zapewnia spanie w wielkiej wspólnej sali na łóżku z materacem. Śpiwór i coś pod głowę we własnym zakresie.

Na miejscu do dyspozycji będzie toi toi z umywalką, jednak zalecamy zabrać ze sobą środki higieniczne typu nawilżane chusteczki, osobna woda do umycia zębów itp. Standard biwakowy.”

https://www.facebook.com/events/2293111767633067/

Maj
18
sob
Warsztat Broni Bezpiecznej
Maj 18@1:00 pm – 4:00 pm

Naucz się robić broń bezpieczną, lub przyjdź żeby samodzielnie skorzystać z naszych materiałów. Możesz zrobić sztylet, miecz, młot, co chcesz!
Dostarczamy materiały oraz instruktaż, zachęcamy też do przynoszenia swoich, zbędnych:
– kawałków karimat, pianek
– pędzli
– klejów typu silikonowy i butapren
– rurek i rdzeni
– buteleczek lateksu

Zachęcamy do zrzutki na lateks i pędzle w dowolnej kwocie na konto:
98 1020 3147 0000 8602 0091 2899
…inaczej nie będzie lateksu!:)

https://www.facebook.com/events/827644897628218/

Maj
19
nie
Warsztaty z larpowego flirtu
Maj 19@3:00 pm – 4:00 pm

Flirt. Tajemna sztuka oddziaływań pomiędzy ludźmi, która opiera się na subtelnościach. Gra bliskością, słowami, subtelnymi gestami, gra z której obie strony czerpią przyjemność, dopóki nie zostanie przekroczona granica. Flirt jest jak balansowanie na linii pomiędzy niewinnym przebywaniem dwóch osób, a erotycznym zbliżeniem. Słowa w tym tańcu są wypowiadane z precyzją cyzelującą estetykę sceny.
Flirtujmy na larpach częściej!

Warsztaty wprowadzą Was w świat aktorskiego flirtu postrzeganego oczami larpowca. Jak odgrywać najlepsze sceny? Czym różni się flirt od dążenia do erotyki? Jakie funkcje ten rytuał przyjmował w społeczeństwie w przeszłości? Dlaczego właściwie granie flirtem jest tak ciekawą praktyką? Jak ulegać czarowi drugiej osoby?
W przypadku przewagi którejkolwiek płci pary do ćwiczenia będą dobierane również monopłciowo. Uczymy się flirtu larpowego, a nie flirtujemy realnie. Należy uzbroić się w duży dystans do treści warsztatów, jak również nastawić się na granie blisko siebie.

Wstęp jak zwykle bezpłatny. Obowiązuje lista zapisów w poście!

https://www.facebook.com/events/430266667724177/

Maj
25
sob
Silencjum 1.5
Maj 25@4:00 pm – 7:00 pm

Larp płatny.

Cyt.:”
W czasach niepokoju każda osoba jest na wagę złota. Nie chodzi nawet o wartość bojową czy zdolności. Pewne wspomnienia, więzi, przyjaźń stanowią bezcenny walor, który dodaje skrzydeł.

Małe, acz silne stado zwierzołaków wiedziało o tym aż nadto. Byli gotowi, by ratować swoich pobratymców, jeszcze zanim się pojawili w wiosce zielarzy i alchemików. Gdy dowiedzieli się, że ich przyjaciel zaginął, nie marnowali wiele czasu. Poprosili o błogosławieństwo od swoich bogów, po czym urządzili wyprawę w prawdziwe nieznane — do świata ludzi. Dołączyło się do nich kilku alchemików, którym również zależało na swoim zaginionym druhu i gdzieś tam pałętali się nieśmiało zielarze, niesieni poczuciem winy…

Silencjum 1.5 jest lekkim spin-offem pomiędzy wydarzeniami pierwszej i drugiej edycji Silencjum. To wyprawa w nieznane małej grupki śmiałków, planujących odbić swoich bliskich, jednocześnie osłabiając swojego wroga — niemagicznych.

Ilość osób:
– max. 15 graczy z pierwszej edycji silencjum.
– 2 osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę na dłużej.
– min. 10 bojowych NPC (nie wykluczamy zrobienia z nich potem pełnoprawnych graczy).

Uwaga! Silencjum 1.5 w przeciwieństwie do innych edycji ma charakter czysto bitewny.

Design doc oraz formularz zgłoszeniowy pojawią się niebawem 🙂

Projekt Silencjum organizują dla was: Ania Chmura, Gabriela Kruszona, Wiktor Slavov, Gosia Sobkowska, Gosia Uchnast

https://www.facebook.com/events/2043026012656375/

Cze
1
sob
Yearbook
Cze 1@1:00 pm – 6:00 pm

Larp płatny.

Cyt: „Prywatne amerykańskie liceum. Tu każdy ma swoje tajemnice – takie, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Jak daleko posuniesz się, by uniknąć odpowiedzialności? Wsypiesz najlepszego kumpla? Wystawisz przyjaciółkę? A może do końca będziesz trzymać się swojej wersji, nie bacząc na konsekwencje?

Ośmiu nastolatków, trzech pracowników szkoły, dwóch detektywów i jedno śledztwo. Co okaże się prawdą, a co jedynie dobrze przygotowanym kłamstwem?

W roli Mistrza Gry debiutuje: Stella M. Sit

WAŻNE:
Yearbook to larp, który w dużej mierze opiera się na aktywności graczy w social mediach i na stałym ich kontakcie ze światem zewnętrznym. Gracze powinni być jednak przygotowani nie tylko na używanie telefonów podczas gry, ale i na używanie ich na dzień przed – wprowadzenie do gry mocno opiera się właśnie na tym: dokładne instrukcje gracze otrzymają wraz z kartami postaci.

***

SZCZEGÓŁY
Data: 1 czerwca 2019 r.
Godzina rozpoczęcia: 16:00 (grę poprzedzą odprawa i krótkie warsztaty od godziny 15.30)
Czas trwania: ok 4 h
Liczba miejsc: 13
System naboru: uznaniowy, ankieta
Lista rezerwowa: Tak
Koszt wstępu: 10 zł (przedpłata)

Dokument projektowy larpa oraz lista postaci wraz z ich krótkimi opisami pojawią się w najbliższych dniach.
Formularz zgłoszeniowy zostanie opublikowany 18 kwietnia.

https://www.facebook.com/events/2286357674969948/