Kalendarz poznańskich larpów

Sprawdź poznańskie wydarzenia w najbliższym czasie! Kliknij filtr, aby podejrzeć interesujące Cię kategorie. Możesz też zapoznać się z larpami, które prowadziliśmy (znajdziesz je w archiwum). Każda pozycja w poniższym kalendarzu zawiera link do wydarzenia na Facebook'u.

Odkryj też wielkopolskie grupy i inicjatywy larpowe:

Spotkania na szlaku

Ania Chmurka

KucLarp

Filip Kliber

Łyżkon

Battle Larp Poznań

Druga Rola


Inne inicjatywy:

Pandora Larps

RogaLarp

Planszufka

D


Kwi
25
czw
Wieczór ReRun z Pandora Larps
Kwi 25@6:00 pm – 9:00 pm

Cytat:
„Szansa dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mieli okazji wziąć udziału w którymś z naszych larpów, a chcieli.

Świetna okazja dla przyjezdnych, żeby wydłużyć sobie Pyrkon, a przy okazji sprawdzić jak się larpuje w Poznaniu i być może poznać towarzyszy na cały weekend 😉

Wieczór ReRun to możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji wybranego przez graczy w ankiecie larpa. Miejsce, MG i ilość miejsc uzależnione będą od tego na co gracze się zdecydują. Po wszystkim przewidujemy otwarty aftero-bifor, zakładając że większość uczestników następnego dnia planuje pojawić się na Pyrkonie.

Zapisy odbędą się na podstawie formularza zgłoszeniowego już po zakończeniu głosowania na rozgrywanego larpa.”

https://www.facebook.com/events/433783377166894/

Kwi
27
sob
Kawiarnia Dusz na Pyrkonie
Kwi 27@3:00 pm – 10:00 pm

Kawiarnia na Dworcu Końca zaprasza wszystkie dusze zmęczone podróżą. Na dworcu zatrzymują się pociągi pędzące z przeszłości w przyszłość – jakkolwiek byś jej nie postrzegał. Czy umarłeś? To na pewno – wszystkie fizyczne aspekty zostawiłeś zanim pociąg zabrał Cię w podróż. W Kawiarni będziesz czekał na przesiadkę trzymając w dłoni bilet. Czy jednak zdecydujesz się zostawić za sobą wspomnienia i wyruszyć w nieznane?

Nautilus Larps Project zaprasza wszystkich, którzy chcą wypić kawę, wczuć się w klimat i stworzyć ulotną atmosferę Kawiarni. Na tę grę możesz wejść na kilka minut, a później ją opuścić, możesz też siedzieć godzinami z nostalgią witając nowe dusze. Postacie mogą pochodzić z różnych czasów i miejsc, bowiem Dworzec Końca nie przejmuje się jednolitą strukturą czasu. Możesz tu zatem spotkać swojego dziadka, lub potomków żyjących w świecie, który Ty niegdyś tworzyłeś.

Larp oparty o motywy z filmu „Atlas Chmur”, tak więc mogą pojawić się trudne tematy, lub problemy społeczne różnych epok. Można do niego dołączyć, jak i opuścić go w każdym momencie. Stroje nie są obowiązkowe.

https://www.facebook.com/events/2321709944780222/

Maj
2
czw
Kosmiczna przygoda
Maj 2 całodniowy

Cyt.:
„Rok 2474. Ludzkość podbiła kosmos. Każda galaktyka jest rządzona i chroniona przez ludzi. Na całym wszechświecie obowiązuje prawo Teksasu. Rząd daje ludziom sporo wolności, natomiast za porządek i bezpieczeństwo odpowiadają kowboje i szeryfowie.

Larp przewiduje 12 ról.

Design dock -> https://drive.google.com/open?id=1im-xvF5k4b7VFcpca8iGKY95AH3NfN5L

Formularz zgłoszeniowy -> https://drive.google.com/open?id=1T2LueDDm6TZvgmcmfhjB08cC-rpykIf8HGxhHAQOtCE”

https://www.facebook.com/events/323360421616744/

Maj
4
sob
Kotara
Maj 4@12:00 pm – 1:00 pm

Cyt.:
„— fanfary —
Zapraszamy na pierwszą taką imprezę w 1938 roku w Petersburgu!
W roli najznamiennitszych gości aktorzy, aktorki, artyści, poeci, pisarze, cyrkowcy i wszyscy, którzy tego dnia będą chcieli współtworzyć z nami nowy teatr, nową sztukę, o jakiej inne Rosyjskie teatry mogą tylko pomarzyć!
W roli organizatora tegoż wydarzenia: Maurycy Zawiałow – filantrop, artysta, aktor, a od niedawna – dyrektor teatru Matrioszka, starającego się o promowanie sztuki nowoczesnej, innowacyjnej, na miarę naszych czasów! Sztuki cyrkowej, amatorskiej, wszelkiego formatu – bo kto powiedział, że na poklask zasługują tylko stare formy?
— koniec fanfar — xD

Zapraszam na larpa mocno inspirowanego powieścią „Mistrz i Małgorzata”. Przenosimy się do stycznia roku 1938 do pięknego Petersburga (czy też Piotrogrodu, jak go niektórzy zwą), by pić, balować, hulać… aha, no tak. I jeszcze tworzyć sztukę. Z tej okazji, by wznieść swój nowy, mały teatr „Matrioszka”, organizowane jest przyjęcie dla wszystkich zainteresowanych współtworzeniem go lub chcących się wypromować i pomóc w nowych kontraktach, bądź nowych przedstawieniach.
Klimaty, którymi larp jest nacechowany: sztuka, bieda, poezja, demonologia, konszachty, układy i spółkowanie, śmietanki artystyczne, knucie, słowotwórstwo, baśń.
Jesli ktoś chce również dać upust swoim talentom i zaprezentować coś na larpie – zapraszam!

Do przyszłej niedzieli będzie na stronie wydarzenia dostępny design doc. Co do postaci: zamierzam eksperymentować i tym razem gracze mają wybór:
– postać w 100% napisana przez MG
– postać, której historia, lub główny motyw (do wyboru) są do stworzenia przez gracza, a MG dopisuje resztę 🙂

Stay tuned.
~Wiwerna”

https://www.facebook.com/events/2247201705528095/

Maj
5
nie
Ceux de demain
Maj 5@3:00 pm – 7:00 pm

Larp płatny.

Cyt:
„Grupa Mantykora zaprasza na czwartą część z serii Graviora Manet pt. „Ceux de demain”

OPIS LARPA:
Tak jak pierwsza odsłona, Ceux de demain będzie larpem polityczno-filozoficznym. Skupimy się na rozmowie, piciu wina i dyskusjach o postawie wampira we współczesnym świecie. Zajmiemy się zakończeniem części wątków z poprzednich larpów, oraz rozpoczniemy nowe – by popchnąć fabułę w kierunku kolejnej odsłony. Wszystko to będzie przeplatane blackboxowymi scenami, które wzbogacą historię.

ZGŁOSZENIA:
Chętni do wzięcia udziału w larpie proszeni są o wypełnienie poniższego formularza: https://forms.gle/khD6vgLqABSdTTwD8
Zgłoszenia przyjmujemy do 07.04.19r.
W razie jakichś pytań/wątpliwości można kontaktować się z Mikołaj Adamczyk

INFORMACJE O ŚWIECIE:
Osoby które chcą poznać lepiej świat, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://mantykora.wixsite.com/gravoriamanent

KOSZT:
Będzie to wysokość dwóch zamówień na barze. ”

https://www.facebook.com/events/1296472620518191/

Maj
11
sob
Battle Larp Poznań – kampania: szaleństwo Glenfidisza.
Maj 11@6:00 am – 5:00 pm

https://www.facebook.com/events/378319426076536/?ti=ia

Najczarniejsza Magia
Maj 11@2:00 pm – Maj 12@11:00 am

Cytat z wydarzenia: „„Najczarniejsza magia” to larp na motywach serii o Harrym Potterze, skupiającym się przede wszystkim na tematyce „ciemnej strony” świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Złowrogie zaklęcia, tajemnice, obłęd, skomplikowana przeszłość, okrucieństwo, pogarda i zbrodnie, wszystko to składa się na obraz opowieści w jakiej przyjdzie wam wziąć udział.

Nasza historia rozgrywa się 5 lat po śmierci Voldemorta tj. w 2003 r. i opowiada o losach czarodziejskiej społeczności zamieszkującej wioskę Cardiff, której w wyniku splotu nieoczekiwanych zdarzeń przyszło stanąć w obliczu spraw od których lepiej trzymać się z daleka.

Z uwagi na założenia i specyfikę niektórych jego wątków, larp skierowany jest do graczy pełnoletnich, preferujących cięższe klimaty (w tym także zasadę „graj aby przegrać”) i nieprzyjemne emocje.

Doskonała znajomość kanonu nie jest konieczna, jednak każdy gracz, we własnym zakresie, powinien poznać najważniejsze wątki i aspekty uniwersum, z uwzględnieniem osoby Voldemorta, ruchu Śmierciożerców oraz wydarzeń opisanych w 5, 6 i 7 tomie Harrego Pottera.

Informacje podstawowe:
Data: 11 maja 2019 r.
Godzina rozpoczęcia: 16:00 (grę poprzedzą odprawa i krótkie warsztaty od godziny 14).
Czas zakończenia: 24:00
Liczba miejsc: 30 os.
System naboru: uznaniowy
Lista rezerwowa: Tak
Koszt wstępu: 80 zł + 20 zł za nocleg po larpie na terenie gry
Dojazd na miejsce gry: we własnym zakresie
Nocleg po za miejscem gry: we własnym zakresie
Strój i różdżka: we własnym zakresie

Warunki bytowe:
-fort posiada osobną salę do złożenia nielarpowych rzeczy.
Na miejscu oferujemy ciepłe i zimne napoje oraz coś ciepłego do zjedzenia, reszta posiłków i alkohol we własnym zakresie.
Larp kończy się o godzinie 24:00 wspólną sceną finałową. Później planujemy dziką imprezę polarpową do białego rana. Z uwagi na specyfikę miejsca, wyjść na zewnątrz będzie można jedynie:
-do 22:00 (nie zalecamy bo larp kończy się o 24:00),
-o 1:00 w formie jednej zorganizowanej grupy (Pan ochroniarz będzie musiał wstać i towarzystwo wypuścić)
-po 8:00 rano

Osoby, które chcą zostać na imprezie powinny zawczasu uzbroić się w trunki oraz wykupić nocleg. Fort zapewnia spanie w wielkiej wspólnej sali na łóżku z materacem. Śpiwór i coś pod głowę we własnym zakresie.

Na miejscu do dyspozycji będzie toi toi z umywalką, jednak zalecamy zabrać ze sobą środki higieniczne typu nawilżane chusteczki, osobna woda do umycia zębów itp. Standard biwakowy.”

https://www.facebook.com/events/2293111767633067/

Maj
18
sob
Warsztat Broni Bezpiecznej
Maj 18@1:00 pm – 4:00 pm

Naucz się robić broń bezpieczną, lub przyjdź żeby samodzielnie skorzystać z naszych materiałów. Możesz zrobić sztylet, miecz, młot, co chcesz!
Dostarczamy materiały oraz instruktaż, zachęcamy też do przynoszenia swoich, zbędnych:
– kawałków karimat, pianek
– pędzli
– klejów typu silikonowy i butapren
– rurek i rdzeni
– buteleczek lateksu

Zachęcamy do zrzutki na lateks i pędzle w dowolnej kwocie na konto:
98 1020 3147 0000 8602 0091 2899
…inaczej nie będzie lateksu!:)

https://www.facebook.com/events/827644897628218/

Czysta karta
Maj 18@3:30 pm – 6:00 pm

Wydarzenie płatne.

Cyt:”Niedaleka przyszłość. Otwarcie 100-piętrowego wieżowca, należącego do Instytutu Badań Psychologicznych oraz Psychiatrii pod skrzydłami korporacji medycznej “LUCID GROUP”.
To właśnie tutaj przybywają zamożni pacjenci, którzy nie wahają się spróbować innowacyjnych terapii, aby uleczyć choroby duszy.

Kilku ludzi, opuszczających budynek Instytutu tego feralnego dnia, było zadowolonych z efektów terapii. Pragnęli rozpocząć życie na nowo. Zanim udało się dotrzeć do wyjścia, czekało ich jednak niespodziewane wyzwanie.

Światła gasną, a winda z nieznanych przyczyn zatrzymuje się między piętrami. Nikt zdaje się nie słyszeć krzyków uwięzionych w niej, skrajnie odmiennych od siebie pacjentów.

Czy w tych niecodziennych okolicznościach uda im się pozostać “Czystą kartą”?

INFORMACJE:

Rodzaj: Parlor larp / Black Box

Gatunek: Thriller

Sugerowany wiek graczy: 18+

Premiera: 05.04.2019

Liczba graczy: 4-8 graczy + 2 NPC

Czas trwania: 2h

Ilość dotychczasowych edycji: 1″

https://www.facebook.com/events/652884318480922/

Maj
19
nie
Warsztaty z larpowego flirtu
Maj 19@3:00 pm – 4:00 pm

Flirt. Tajemna sztuka oddziaływań pomiędzy ludźmi, która opiera się na subtelnościach. Gra bliskością, słowami, subtelnymi gestami, gra z której obie strony czerpią przyjemność, dopóki nie zostanie przekroczona granica. Flirt jest jak balansowanie na linii pomiędzy niewinnym przebywaniem dwóch osób, a erotycznym zbliżeniem. Słowa w tym tańcu są wypowiadane z precyzją cyzelującą estetykę sceny.
Flirtujmy na larpach częściej!

Warsztaty wprowadzą Was w świat aktorskiego flirtu postrzeganego oczami larpowca. Jak odgrywać najlepsze sceny? Czym różni się flirt od dążenia do erotyki? Jakie funkcje ten rytuał przyjmował w społeczeństwie w przeszłości? Dlaczego właściwie granie flirtem jest tak ciekawą praktyką? Jak ulegać czarowi drugiej osoby?
W przypadku przewagi którejkolwiek płci pary do ćwiczenia będą dobierane również monopłciowo. Uczymy się flirtu larpowego, a nie flirtujemy realnie. Należy uzbroić się w duży dystans do treści warsztatów, jak również nastawić się na granie blisko siebie.

Wstęp jak zwykle bezpłatny. Obowiązuje lista zapisów w poście!

https://www.facebook.com/events/430266667724177/