Kalendarz poznańskich larpów

Sprawdź poznańskie wydarzenia w najbliższym czasie! Kliknij filtr, aby podejrzeć interesujące Cię kategorie. Możesz też zapoznać się z larpami, które prowadziliśmy (znajdziesz je w archiwum). Każda pozycja w poniższym kalendarzu zawiera link do wydarzenia na Facebook'u.

Odkryj też wielkopolskie grupy i inicjatywy larpowe:

Spotkania na szlaku

Ania Chmurka

KucLarp

Filip Kliber

Łyżkon

Battle Larp Poznań

Druga Rola


Inne inicjatywy:

Pandora Larps

RogaLarp

Planszufka

D


Cze
21
pt
Dar Peruna
Cze 21@3:00 pm – 8:00 pm

Cyt: „
Lasy, góry, rzeki. Niewielka wioska znajdująca się pomiędzy zaroślami, ukryta przed większością ludzkich oczu. Silna, lokalna społeczność, gdzie jeden mieszkaniec dba o interes swój, sąsiada i całej okolicy.

Rok w rok mieszkańcy przygotowują się, aby uczcić ważne święto. Rok w rok wszyscy zbierają się w jednym miejscu, aby poszukać kwiatu paproci, który chowa się gdzieś przy pniach wiekowych drzew albo za omszałymi, starymi głazami.

Mówi się, że kto znajdzie ów kwiat, będzie mógł spełnić jedno swoje marzenie.

Jednak w tym roku jest jakoś inaczej. Powietrze jest gęstsze, jakby czymś przesycone. Również mieszkańcy wydają się być niespokojni, nerwowo wypatrując nadejścia tej jedynej nocy w roku.

Komu tym razem uda się odnaleźć magiczny kwiat?”

https://www.facebook.com/events/1203522763141018/

Cze
22
sob
Inquisitorius
Cze 22@3:00 pm – 7:00 pm

Larp jest płatny.

Cyt. ze strony wydarzenia:

Grupa larpowa Mantykora zaprasza na larpa w klimatach Star Wars.

Inquisitirus to larp narratywistyczny podzielony na 11 scen. Opowiada o grupie Jedi, którzy po przejściu na ciemną stronę Mocy stali się Imperialnymi Inkwizytorami.

DESIGN DOC:
https://drive.google.com/open?id=1z8oiOPn711eRY-Vb0d7B_qyZFrn1JMAa

Liczba graczy: 6 − wszyscy grają inkwizytorów
Liczba NPCów: ~14 − Wcielają się w różne postaci.
Czas trwania: 3−4h
Lokalizacja: Otowo – Ogródki działkowe. (Dojazd komunikacją miejską z Poznania)
Cena: 20zł
MG: Iron i Bezjimienny

Po larpie, planowane jest klimatyczne afterparty w tej samej lokalizacji. „

Lip
6
sob
Kółko larpowe dla młodzieży
Lip 6 całodniowy

Społeczności są wszędzie. Plemię indian, kapłanów świątyni hinduskiej, zespół projektowy w korporacji, uczniowie w klasie. Przyjrzymy się różnym środowiskom i ich zasadom.
To spotkanie będzie wypełnione kilkoma mikro-grami oraz ćwiczeniami warsztatowymi. Przygotuje Was również do następnego kółka prowadzonego przez Annę „Szarańczę” Szewczyk, na którym pojawią się nowe elementy…
… ale bez spoilerów!

Kółko larpowe jest prowadzone w ramach projektu grantowego z Miastem Poznań „CIL-Regrantingowe 2019” o tytule „Spotkania larpowe młodzieży aktywnej społecznie”.

https://www.facebook.com/events/702186636890209/

Lip
7
nie
The Last Alive
Lip 7 całodniowy

Świat przyszlości, w którym gry muszą być nieprzewidywalne, aby utrzymać się na rynku. Świat, w którym to nie historie są najważniejsze, a możliwość przechytrzenia silnika gry. Świat gęsto zaludnionych wieżowców w których w małych klitkach siedzą gracze złaknieni emocji.
Niedługo na rynek ma wejść gra The Last Alive studia Archangel Games. Ta duża korporacja wypuściła już wiele ciekawych tytułów, tym razem szczyci się nieprzewidywalnością algorytmów gry, losowością bonusowych akcji oraz niesamowitymi emocjami. Dodatkowo do zagrania zachęcają nagłówki gazet: plotki o zaginionych testerach, o tym że ostatnia grupa betatestujących unika wywiadów na temat gry, a wreszcie afera z wyrzuceniem z zespołu jednego z programistów kilka miesięcy temu.
Mówi się, że ta gra zrewolucjonizuje rynek. Że po niej już nic nie będzie takie samo.

Do stołu zasiadają więc gracze – lecz czy są tymi, za których się podają? Czy cokolwiek na tym serwerze jest tym na co wygląda?

——-

Larp będzie się dział na dwóch poziomach:

PRZY STOLE
będąc przy stole jesteś zalogowany do gry, grasz w grę The Last Alive. Twoje ciało jest podłączone do fizycznego portu wbudowanego w miękki fotel, a świadomość zaimplementowana na serwerze.
Gra jest oparta o znaną karciankę BANG! fabularnie dziejącą się na Dzikim Zachodzie. Przy stole obowiązują zasady:
– mówimy tylko tak, jak mogłaby się wyrażać nasza postać jaką wylosowaliśmy w BANG!. Chodzi tu o słownictwo i znaczenie wypowiedzi – ale oczywiście można przechytrzyć silnik:)
– mamy do dyspozycji kilka poleceń dla silnika gry, które wypowiadamy na głos (polecenia zostaną podane graczom w procesie rekrutacji)
– Jeśli gracz nie wykona ruchu w określonym czasie, zostaje mu odjęty punkt życia.
– Gramy trzy rundy pomiędzy którymi następuje automatyczna piętnastominutowa przerwa.

POZA STOŁEM (przerwa):
Gracze wracają do tak zwanego „przedsionka” – nie jest to wylogowanie się, ani pełne uczestnictwo w grze. W tym czasie mają do dyspozycji urządzenie z czatem połączonym z pozostałymi graczami. Mogą z nimi pisać, lecz każdy z nich pozostaje w „swoim sektorze” (jeśli MG nie zadecyduje inaczej). kontakt jest zatem ograniczony i nie można rozmawiać głosowo.

Gra będzie trwać około dwóch godzin podczas których nastąpi wstępna przerwa, I runda, przerwa, II runda, przerwa, III runda. Możliwe jest zakończenie gry wcześniej przy odpowiednich wydarzeniach fabularnych. Przed larpem uczestnicy nauczą się gry BANG! w dostatecznym stopniu, aby wziąć udział w larpie;)

—–
Jest to specyficzny larp ujęty w formę eksperymentalną.
Autor i prowadzący: Anna ‚Szarańcza’ Szewczyk
Mechanika: No touch
Stroje: Każdy uczestnik musi mieć kapelusz kowbojski lub/i inne dodatki które będzie nakładał przy stole. Każdy uczestnik powinien mieć urządzenie z androidem (mamy ich kilka aby wam zapewnić, ale lepiej jest pisać na klawiaturze którą się zna!)

Ilość miejsc: 6 i NPC

https://www.facebook.com/events/465432100926545/

Lip
13
sob
Kółko larpowe dla młodzieży
Lip 13 całodniowy
Lip
20
sob
Kółko larpowe dla młodzieży
Lip 20 całodniowy
Lip
27
sob
Kółko larpowe dla młodzieży
Lip 27 całodniowy
Lip
28
nie
Tajemniczy larp Pandora Larps
Lip 28 całodniowy
Sie
3
sob
II Poznański Maraton larpowy
Sie 3 – Sie 4 całodniowy

Poznański Maraton Larpowy to wydarzenie skupione wokół gier fabularnych i warsztatów. Trwa dwa dni (sobota od 9:00 do 20:00 oraz niedziela od 10:00 do 15:00), które są wypełnione larpami oraz ciekawymi spotkaniami. Wydarzenie jest bezpłatne, ale należy zarezerwować sobie miejsce na wybranych punktach programu.
Zapisy odbywają się poprzez komentarze pod postami rekrutacyjnymi. Zapisy ukażą się po głosowaniu, w którym uczestnicy wybiorą gry z „Menu”, które pojawią się na Maratonie.

Jeśli potrzebujesz noclegu, napisz do nas!

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Poznań w ramach konkursu CIL-Regrantingowe 2019.https://www.facebook.com/events/2204369949875719

Sie
17
sob
Silencjum II
Sie 17@10:00 am – Sie 18@1:00 pm

Larp jest płatny 55 zł.

Cyt: „Druga edycja larpa Silencjum.

W chwili kryzysu spowodowanym zarówno atakiem ludzi, jak i krystalicznych, wszystkie trzy klany zawiązały pakt, na którego mocy mieli pozostać w partnerskim sojuszu. Dzięki informacjom zdobytym poprzez złapanego ludzkiego szpiega grupa śmiałków wyruszyła z odsieczą porwanemu alchemikowi oraz zwierzoludziowi. W międzyczasie Croilaar nawiedziła potężna susza. Czy mieszkańcom uda się zjednoczyć siły i odzyskać swoją moc przed kolejnym atakiem krystalicznych istot?

design doc:
https://drive.google.com/open?id=102aQzG8O6dlTDNS6ssAFv_YmaCk1PiCv

zgłoszenia:
pojawią się z początkiem czerwca

Projekt Silencjum przygotowuje dla was: Anna Chmura, Gabriela Kruszona, Wiktor Slavov i Gosia Uchnast”

https://www.facebook.com/events/372191843413837/