Kalendarz poznańskich larpów

Sprawdź poznańskie wydarzenia w najbliższym czasie! Kliknij filtr, aby podejrzeć interesujące Cię kategorie. Możesz też zapoznać się z larpami, które prowadziliśmy (znajdziesz je w archiwum). Każda pozycja w poniższym kalendarzu zawiera link do wydarzenia na Facebook'u.

Odkryj też wielkopolskie grupy i inicjatywy larpowe:

Spotkania na szlaku

Ania Chmurka

KucLarp

Filip Kliber

Łyżkon

Battle Larp Poznań

Druga Rola


Inne inicjatywy:

Pandora Larps

RogaLarp

Planszufka

D


Maj
25
sob
Silencjum 1.5
Maj 25@4:00 pm – 7:00 pm

Larp płatny.

Cyt.:”
W czasach niepokoju każda osoba jest na wagę złota. Nie chodzi nawet o wartość bojową czy zdolności. Pewne wspomnienia, więzi, przyjaźń stanowią bezcenny walor, który dodaje skrzydeł.

Małe, acz silne stado zwierzołaków wiedziało o tym aż nadto. Byli gotowi, by ratować swoich pobratymców, jeszcze zanim się pojawili w wiosce zielarzy i alchemików. Gdy dowiedzieli się, że ich przyjaciel zaginął, nie marnowali wiele czasu. Poprosili o błogosławieństwo od swoich bogów, po czym urządzili wyprawę w prawdziwe nieznane — do świata ludzi. Dołączyło się do nich kilku alchemików, którym również zależało na swoim zaginionym druhu i gdzieś tam pałętali się nieśmiało zielarze, niesieni poczuciem winy…

Silencjum 1.5 jest lekkim spin-offem pomiędzy wydarzeniami pierwszej i drugiej edycji Silencjum. To wyprawa w nieznane małej grupki śmiałków, planujących odbić swoich bliskich, jednocześnie osłabiając swojego wroga — niemagicznych.

Ilość osób:
– max. 15 graczy z pierwszej edycji silencjum.
– 2 osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę na dłużej.
– min. 10 bojowych NPC (nie wykluczamy zrobienia z nich potem pełnoprawnych graczy).

Uwaga! Silencjum 1.5 w przeciwieństwie do innych edycji ma charakter czysto bitewny.

Design doc oraz formularz zgłoszeniowy pojawią się niebawem 🙂

Projekt Silencjum organizują dla was: Ania Chmura, Gabriela Kruszona, Wiktor Slavov, Gosia Sobkowska, Gosia Uchnast

https://www.facebook.com/events/2043026012656375/

Cze
1
sob
Yearbook
Cze 1@1:00 pm – 6:00 pm

Larp płatny.

Cyt: „Prywatne amerykańskie liceum. Tu każdy ma swoje tajemnice – takie, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Jak daleko posuniesz się, by uniknąć odpowiedzialności? Wsypiesz najlepszego kumpla? Wystawisz przyjaciółkę? A może do końca będziesz trzymać się swojej wersji, nie bacząc na konsekwencje?

Ośmiu nastolatków, trzech pracowników szkoły, dwóch detektywów i jedno śledztwo. Co okaże się prawdą, a co jedynie dobrze przygotowanym kłamstwem?

W roli Mistrza Gry debiutuje: Stella M. Sit

WAŻNE:
Yearbook to larp, który w dużej mierze opiera się na aktywności graczy w social mediach i na stałym ich kontakcie ze światem zewnętrznym. Gracze powinni być jednak przygotowani nie tylko na używanie telefonów podczas gry, ale i na używanie ich na dzień przed – wprowadzenie do gry mocno opiera się właśnie na tym: dokładne instrukcje gracze otrzymają wraz z kartami postaci.

***

SZCZEGÓŁY
Data: 1 czerwca 2019 r.
Godzina rozpoczęcia: 16:00 (grę poprzedzą odprawa i krótkie warsztaty od godziny 15.30)
Czas trwania: ok 4 h
Liczba miejsc: 13
System naboru: uznaniowy, ankieta
Lista rezerwowa: Tak
Koszt wstępu: 10 zł (przedpłata)

Dokument projektowy larpa oraz lista postaci wraz z ich krótkimi opisami pojawią się w najbliższych dniach.
Formularz zgłoszeniowy zostanie opublikowany 18 kwietnia.

https://www.facebook.com/events/2286357674969948/

Cze
8
sob
The Gambler
Cze 8@9:00 am – 12:00 pm
Cze
9
nie
Miasto Ruin
Cze 9@10:00 am – 3:30 pm

Warszawa, jesień 1944 r

Powstanie Warszawskie zakończyło się druzgoczącą klęską Armii Krajowej, miasto zostało niemal zrównane z ziemią, a większość powstańców poległo w boju lub trafiło do niemieckiej niewoli. Tylko nielicznym żołnierzom AK, udało się ukryć przed wrogiem w zrujnowanej stolicy, gdzie wraz z pozostałymi w mieście mieszkańcami, starają się przetrwać nadchodzące miesiące, zmagając się z głodem, zimnem, wyczerpaniem, a przede wszystkim z własnymi słabościami. Choć nie mają już nadziei na zwycięstwo, ich walka nadal trwa…

Nie będzie to więc opowieść o bohaterskiej walce powstańców o wyzwolenie stolicy spod nazistowskiej okupacji, lecz dramatyczna historia grupy ocalałych, którzy starają się przeżyć w opustoszałym mieście ruin, w które zmieniła się ta niegdyś tętniąca życiem metropolia.

Larp w klimatach wojenno-survivalowych, opowiadający o grupie zwykłych ludzi, którzy po klęsce powstania, starają się jakoś przetrwać w ruinach stolicy. W pewnym stopniu, koncepcja i mechanika rozgrywki zostały zainspirowane grą komputerową This War of Mine.
Gra posiada ciężki klimat i porusza wiele trudnych tematów, wymaga podejścia do rozgrywki z szacunkiem, w związku z tym skierowany jest raczej do osób dojrzałych.

—————————-
Ilość ról: 15
Czas gry: 6h plus przygotowania
Mechanika: Full touch, no pain
Triggery: przemoc, przemoc psychiczna, dramatyczne wybory
Jedzenie na larpie będzie wynikiem wspólnej zbiórki graczy, ale spodziewamy się raczej mleka, chleba, sucharów i kilku kawałków sera, niż warzyw i owoców. Daleko bardziej pasuje to do klimatu.

https://www.facebook.com/events/2391567057542967/

Cze
21
pt
Dar Peruna
Cze 21@3:00 pm – 8:00 pm

Cyt: „
Lasy, góry, rzeki. Niewielka wioska znajdująca się pomiędzy zaroślami, ukryta przed większością ludzkich oczu. Silna, lokalna społeczność, gdzie jeden mieszkaniec dba o interes swój, sąsiada i całej okolicy.

Rok w rok mieszkańcy przygotowują się, aby uczcić ważne święto. Rok w rok wszyscy zbierają się w jednym miejscu, aby poszukać kwiatu paproci, który chowa się gdzieś przy pniach wiekowych drzew albo za omszałymi, starymi głazami.

Mówi się, że kto znajdzie ów kwiat, będzie mógł spełnić jedno swoje marzenie.

Jednak w tym roku jest jakoś inaczej. Powietrze jest gęstsze, jakby czymś przesycone. Również mieszkańcy wydają się być niespokojni, nerwowo wypatrując nadejścia tej jedynej nocy w roku.

Komu tym razem uda się odnaleźć magiczny kwiat?”

https://www.facebook.com/events/1203522763141018/

Cze
22
sob
Inquisitorius
Cze 22@3:00 pm – 7:00 pm

Larp jest płatny.

Cyt. ze strony wydarzenia:

Grupa larpowa Mantykora zaprasza na larpa w klimatach Star Wars.

Inquisitirus to larp narratywistyczny podzielony na 11 scen. Opowiada o grupie Jedi, którzy po przejściu na ciemną stronę Mocy stali się Imperialnymi Inkwizytorami.

DESIGN DOC:
https://drive.google.com/open?id=1z8oiOPn711eRY-Vb0d7B_qyZFrn1JMAa

Liczba graczy: 6 − wszyscy grają inkwizytorów
Liczba NPCów: ~14 − Wcielają się w różne postaci.
Czas trwania: 3−4h
Lokalizacja: Otowo – Ogródki działkowe. (Dojazd komunikacją miejską z Poznania)
Cena: 20zł
MG: Iron i Bezjimienny

Po larpie, planowane jest klimatyczne afterparty w tej samej lokalizacji. „

Wrz
14
sob
Arkana
Wrz 14@1:00 pm – Wrz 15@10:00 am

Larp płatny 80 zł.

Cyt. z wydarzenia gry:
„Ukryci za maskami wszyscy jesteśmy tacy sami. Nie ma różnicy, czy jesteś stary, młody, biedny, bogaty, brzydki, czy piękny w obliczu Maskarady. Tej magicznej nocy każdy ma równe prawo do zabawy i radości. Nie trzeba się niczym martwić, władcy są tej nocy szczególnie hojni. Właśnie dlatego na to wyjątkowe święto czekają wszyscy mieszkańcy, bez wyjątków.

Vesuvia i bez tego jest atrakcyjnym miejscem. W ciągu dwóch dni jesteś w stanie zobaczyć wiele niesamowitych rzeczy; pełen życia targ, wielkie monumenty, wyspę, na której odbywała się najokropniejsza część plagi, czy pałac władców, gdzie ma miejsce Maskarada.

Serdecznie zapraszamy na naszego trochę większego larpa, który odbędzie się w połowie września. Miejsce akcji to Vesuvia — fantastyczne miasto-państwo, które jest zbliżone klimatem do naszej Wenecji oraz Indii.

Wszystkie potrzebne informacje możecie przeczytać tutaj: https://drive.google.com/open?id=15SDHx7PFzC_bx4_S_2hCrFqAbgLI1S9V

Larpa przygotowywują dla was: Angelina Barra, Jakub Jaraczewski, Gabriela Kruszona oraz Małgorzata Uchnast.https://www.facebook.com/events/909858669360186/

Paź
27
nie
GLiTCH
Paź 27@4:00 pm – 8:00 pm

Cyt:
„Parlor larp z gatunku soft sci-fi, skupiający się na problemach dystopijnego społeczeństwa, które sprzeciwia się wszechobecnej cenzurze oraz tyranii władz. ”

https://www.facebook.com/events/436041523584975/