Kalendarz poznańskich larpów

Sprawdź poznańskie wydarzenia w najbliższym czasie! Kliknij filtr, aby podejrzeć interesujące Cię kategorie. Możesz też zapoznać się z larpami, które prowadziliśmy (znajdziesz je w archiwum). Każda pozycja w poniższym kalendarzu zawiera link do wydarzenia na Facebook'u.

Odkryj też wielkopolskie grupy i inicjatywy larpowe:

Spotkania na szlaku

Ania Chmurka

KucLarp

Filip Kliber

Łyżkon

Battle Larp Poznań

Druga Rola


Inne inicjatywy:

Pandora Larps

RogaLarp

Planszufka

Theatrum Mundi


Mar
1
nie
Bird Tales: Narada
Mar 1 całodniowy

https://www.facebook.com/events/595787121269905 , 
Cyt: „Codziennie przekraczacie próg East Anders High, szkoły która pozwala spełniać marzenia. Pełni pasji, wyrozumiali, sprawiedliwi, surowi, a może zwyczajnie zmęczeni. Pochylacie się nad biurkami, a mankiety waszych koszul pokrywa drobna warstwa świeżo startej kredy. Gdy otwieracie kalendarz widzicie zaznaczony czerwonym kółkiem dzisiejszy dzień. Rankiem zadzwonił do was vicedyrektor i zarządził nadzwyczajne zebranie grona pedagogicznego. Co takiego się stało? Przez resztę dnia zastanawialiście się czy miało to związek z policyjnym radiowozem, który zaparkował pod szkołą.

Niebieskie ptaszki ćwierkają, że po tym dniu wiele może się zmienić. Zapraszamy na larpa w którym bajkowe postacie ścierają się z rzeczywistością dnia codziennego.

Larp jest kontynuacją „Bird Tales”, ale nie wymaga znajomości fabuły swojego poprzednika.

Już niedługo więcej informacji 🐦

” 

Mar
7
sob
Poznański Odmieniec odsłona II
Mar 7 całodniowy

https://www.facebook.com/events/486971421957582/

Mar
21
sob
Droga do Rathaven
Mar 21 całodniowy

https://www.facebook.com/events/2025214917582091

Mar
28
sob
Bar „Na Krańcu Świata”
Mar 28 całodniowy

https://www.facebook.com/events/537973103416319/  
Cyt:”Słońce powoli chyli się ku zachodowi nad Czarnobylskim krajobrazem. Za chwilę zapadnie zmrok, na szlakach zacznie robić się niebezpiecznie. Niektórzy wiedzą, jak przetrwać nawet najgorsze chwile w Zonie, inni są niczym nieopierzone ptaszyny, dopiero co wyrzucone z bezpiecznego gniazda.
Bar „Na Krańcu Świata”. Najdalej wysunięta w stronę centrum Zony ostoja, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego, kto tylko posiada trochę rubli albo dolarów, żeby zapłacić za jedzenie i trunki. Nikt tam nikogo nie pyta przy wejściu, jak trafił do Zony ani czym się zajmuje, mile widziany jest każdy… kto tylko grzecznie odłoży broń.
W takich miejscach zawsze można spotkać kogoś ciekawego, zdobyć informacje, znaleźć przewodnika albo kontakty, kupić narkotyki. Czasami ktoś da sobie po mordzie albo dostanie kosę pod żebra, dzień jak co dzień, nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi.

Co Ciebie tam spotka?

Zapraszamy Was serdecznie na larpa inspirowanego światem Stalkera. Przeniesiemy się do baru, ostatniego przybytku tego rodzaju tuż przed wejściem do centrum Zony, gdzie wszystko może się zdarzyć.

Organizatorzy:
– Lidia Jóźwiak
– Piotr Szeregowy Cieślak
– Miłosz Trzmiel Cieślak

Design doc, a w nim szczegółowe informacje, dotyczące między innymi frakcji, zapisów i kosztów gry pojawi się wkrótce.

Larp przewidziany dla 20-25 osób  „

Maj
8
pt
Pyrkon
Maj 8 – Maj 10 całodniowy

Największy w Polsce festiwal fantastyki z dużym blokiem larpowym.
www.pyrkon.pl

Maj
9
sob
Requiem Łowcy: Sanctus
Maj 9 całodniowy

https://www.facebook.com/events/523667831582292/

Cyt. „Larp umieszczony w Świecie Mroku, inspirowany atmosferą produkcji takich jak “Supernatural”, “Buffy: Postrach wampirów” oraz “Straceni chłopcy”. Preludium dłuższej historii…

13 maja 1997 roku. Henrietta w stanie Maine.

Nikt nie spodziewał się tragedii, jaka wydarzyła się w małym, hermetycznym miasteczku. Radosną celebrację balu maturalnego wśród młodzieży zakończyła wieść o brutalnym morderstwie ich koleżanki, Nicole. Ciało dziewczyny ubranej w niegdyś śnieżnobiałą suknię odnaleziono wśród pozostałości po jednym z budynków. Na jednej ze ścian złowrogo widniał krwawy napis: SANCTUS.

Lokalna policja z szeryfem Andersonem na czele nie chcąc tracić czasu rozpoczęła przesłuchania grupy młodych ludzi, którzy według zeznań świadków mogli znajdować się w pobliżu miejsca morderstwa.

Ku zmartwieniu szeryfa, mroczna tajemnica śmierci Nicole zwróciła jednak uwagę także służb spoza stanu Maine…


Więcej info wkrótce! 🙂

Gatunek: Horror
Sugerowany wiek graczy: 18+
MG: Hekate
Liczba graczy: 10-15
Czas trwania: 3h
Cena: TBA”

Cze
18
czw
Limes Mundi XII „Kształt Mgły”
Cze 18@6:00 am – Cze 21@7:00 am

http://limesmundi.pl