Kalendarz poznańskich larpów

Sprawdź poznańskie wydarzenia w najbliższym czasie! Kliknij filtr, aby podejrzeć interesujące Cię kategorie. Możesz też zapoznać się z larpami, które prowadziliśmy (znajdziesz je w archiwum). Każda pozycja w poniższym kalendarzu zawiera link do wydarzenia na Facebook'u.

Odkryj też wielkopolskie grupy i inicjatywy larpowe:

Spotkania na szlaku

Ania Chmurka

KucLarp

Filip Kliber

Łyżkon

Battle Larp Poznań

Druga Rola


Inne inicjatywy:

Pandora Larps

RogaLarp

Planszufka

D


Lip
20
sob
Kółko larpowe dla młodzieży
Lip 20 całodniowy
Lip
27
sob
Kółko larpowe dla młodzieży
Lip 27 całodniowy
Lip
28
nie
Tajemniczy larp Pandora Larps
Lip 28 całodniowy
Sie
3
sob
II Poznański Maraton larpowy
Sie 3 – Sie 4 całodniowy

Poznański Maraton Larpowy to wydarzenie skupione wokół gier fabularnych i warsztatów. Trwa dwa dni (sobota od 9:00 do 20:00 oraz niedziela od 10:00 do 15:00), które są wypełnione larpami oraz ciekawymi spotkaniami. Wydarzenie jest bezpłatne, ale należy zarezerwować sobie miejsce na wybranych punktach programu.
Zapisy odbywają się poprzez komentarze pod postami rekrutacyjnymi. Zapisy ukażą się po głosowaniu, w którym uczestnicy wybiorą gry z „Menu”, które pojawią się na Maratonie.

Jeśli potrzebujesz noclegu, napisz do nas!

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Poznań w ramach konkursu CIL-Regrantingowe 2019.



https://www.facebook.com/events/2204369949875719

Sie
10
sob
Star Larps Mantykory
Sie 10 całodniowy

Serdecznie zapraszamy na weekend z Gwiezdnymi Wojnami, larpami i szeroko pojętym letnim wypoczynkiem.

W planie dwa larpy:

– Star Wars – Beznadziejna Nowina
Autorzy: Ania Chmura, Kuba Kucharski
W alternatywnej rzeczywistości plany Palpatina nigdy się nie ziściły. Separatyści wygrali wojnę. Anakin Skywalker wraz z Padme Amidalą wychowali bliźnięta i przygotują się na 20 urodziny Luka i Lei.

– Inquisitorius
Autor: Mikołaj Iron Adamczyk
Historia grupy Jedi, którzy po przejściu na ciemną stronę Mocy stali się Imperialnymi Inkwizytorami.  Teraz w imię nowego reżimu – polują na swoich pobratymców, porywają dzieci wrażliwe na moc i zaprowadzają nowy ład w galaktyce.

Poza larpami w planie:
– Oglądanie parodii Star Wars
– Grilowanie i kąpiele w jeziorze
– Planszówki
– Leżenie i odpoczywanie.

Lokalizacja: Otowo – Ogródki działkowe. (Dojazd komunikacją miejską z Poznania)

https://www.facebook.com/events/2061939244102914/

Sie
17
sob
Silencjum II
Sie 17@10:00 am – Sie 18@1:00 pm

Larp jest płatny 55 zł.

Cyt: „Druga edycja larpa Silencjum.

W chwili kryzysu spowodowanym zarówno atakiem ludzi, jak i krystalicznych, wszystkie trzy klany zawiązały pakt, na którego mocy mieli pozostać w partnerskim sojuszu. Dzięki informacjom zdobytym poprzez złapanego ludzkiego szpiega grupa śmiałków wyruszyła z odsieczą porwanemu alchemikowi oraz zwierzoludziowi. W międzyczasie Croilaar nawiedziła potężna susza. Czy mieszkańcom uda się zjednoczyć siły i odzyskać swoją moc przed kolejnym atakiem krystalicznych istot?

design doc:
https://drive.google.com/open?id=102aQzG8O6dlTDNS6ssAFv_YmaCk1PiCv

zgłoszenia:
pojawią się z początkiem czerwca

Projekt Silencjum przygotowuje dla was: Anna Chmura, Gabriela Kruszona, Wiktor Slavov i Gosia Uchnast”

https://www.facebook.com/events/372191843413837/

Wrz
14
sob
Arkana
Wrz 14@1:00 pm – Wrz 15@10:00 am

Larp płatny 80 zł.

Cyt. z wydarzenia gry:
„Ukryci za maskami wszyscy jesteśmy tacy sami. Nie ma różnicy, czy jesteś stary, młody, biedny, bogaty, brzydki, czy piękny w obliczu Maskarady. Tej magicznej nocy każdy ma równe prawo do zabawy i radości. Nie trzeba się niczym martwić, władcy są tej nocy szczególnie hojni. Właśnie dlatego na to wyjątkowe święto czekają wszyscy mieszkańcy, bez wyjątków.

Vesuvia i bez tego jest atrakcyjnym miejscem. W ciągu dwóch dni jesteś w stanie zobaczyć wiele niesamowitych rzeczy; pełen życia targ, wielkie monumenty, wyspę, na której odbywała się najokropniejsza część plagi, czy pałac władców, gdzie ma miejsce Maskarada.

Serdecznie zapraszamy na naszego trochę większego larpa, który odbędzie się w połowie września. Miejsce akcji to Vesuvia — fantastyczne miasto-państwo, które jest zbliżone klimatem do naszej Wenecji oraz Indii.

Wszystkie potrzebne informacje możecie przeczytać tutaj: https://drive.google.com/open?id=15SDHx7PFzC_bx4_S_2hCrFqAbgLI1S9V

Larpa przygotowywują dla was: Angelina Barra, Jakub Jaraczewski, Gabriela Kruszona oraz Małgorzata Uchnast.



https://www.facebook.com/events/909858669360186/

Wrz
28
sob
Stagnacja
Wrz 28@9:00 am – 6:00 pm

Wędrówka była mozolna i pełna niebezpieczeństw, jednak ostatecznie eskorcie udało się dotrzeć do Imitos – miasta, będącego kamieniem węgielnym Rzeczpospolitej Moriańskiej. I choć misja Alvaro Ponte zakończyła się względnym sukcesem, to wystawiony na działanie artefaktu mag zdradził postronnym istotę podjętej przez nich misji. Wieść rychło rozniosła się nie tylko w murach twierdzy, ale i w krótkim czasie zaczęła rozprzestrzeniać się na co raz dalsze obszary, kierując uwagę niepowołanych ku tej oddalonej części świata. Bezpieczeństwo reliktu ponownie zaczęto poddawać więc pod wątpliwość. Aby zażegnać kryzysowi, najznamienitsze kasty zdecydowały się zwołać wielką naradę, podczas której podjęta zostanie decyzja o koniecznych do podjęcia krokach. Niestety – wywołany tą sytuacją pat nieubłagalnie wiąże się z upływem piasku w klepsydrze wieczności, zawieszającym czujność republikanów w bezlitosnej stagnacji.

Nadmiar dostępnego i z pozoru bezproduktywnego czasu spędzić można na wiele sposobów. Zmęczeni podróżą wędrowcy postanowili zregenerować swe siły na sposoby uznawane przez siebie za najwłaściwsze – rządcy metropolii dali im w tej materii całkowicie wolną rękę, by dać im okazję zdystansować się od bliskiego wpływu artefaktu oraz wiedząc, że w najbliższym czasie i tak nie będą mieć z nich żadnego pożytku. Życie cechuje się jednak tą dziwną właściwością, że potrafi zaskakiwać ludzi w najbardziej nieoczekiwanych momentach…

Informacje o świecie:

https://drive.google.com/open?id=1pmj9YYkzO5STHTMojSVIRw9fSeo4XEOO



https://www.facebook.com/events/914357572229542/

Paź
27
nie
GLiTCH
Paź 27@4:00 pm – 8:00 pm

Cyt:
„Parlor larp z gatunku soft sci-fi, skupiający się na problemach dystopijnego społeczeństwa, które sprzeciwia się wszechobecnej cenzurze oraz tyranii władz. ”

https://www.facebook.com/events/436041523584975/