Wędrujący – larp na Festiwalu Ognia (22.06.2018)

Twórcy

Anna „Szarańcza” Szewczyk
Aleksandra „Śnieżka” Bachorz

Ilość edycji

1

Ilość uczestników

13

Typ

Informacje przed grą

Od wieków przemierzamy świat realny oraz światy opowieści. Czy mamy wizje? Czy może naprawdę istniejemy pomiędzy wieloma wymiarami? Któż to wie? Jedno jest pewne: snujemy opowieści, a wraz z nimi i muzyka snuje się wokół nas. Wędrujemy, aby przekazywać wiedzę, czucie, piękno i słowa.

Społeczność Wędrowców dzieli się na pary, bowiem Słowo nie może istnieć bez Muzyki. Biali – ci, którzy opowiadają – snują się niczym mgła, spokojni do bólu, opanowani do końca. Wokół nich zwykle tańczą Iskry, dualnie wtórując Opowieści. Emocjonalni do granic, działający zrywami prymitywnej intuicji…

To obóz Wędrowców. Każdy dorosły ma tu parę: Biały z Iskrą, których połączył Rytuał Losu. Biały i Iskra muszą żyć ze sobą do końca życia, na wieki. Co może narodzić się z wieczności, mistyki Opowieści oraz równowagi Jing i Yang?

Raz podczas każdej pory roku Wędrowcy wychodzą z odrealnionych stanów świadomości, przestają podróżować na dwie noce. Zaglądają wtedy do osad ludzi, zagnieżdżają się w zupełnie zwykłych miejscach, aby poprowadzić Rytuał Losu w stabilnych warunkach realnego świata. Każda para Białego i Iskry pełni wówczas swoją rolę w obozie, razem spełniając obowiązki. Wędrowców prowadzą dwie Wiedzące, które są wiedźmami i kapłankami.

Dodaj komentarz