Oceń mnie!

Twórca

Szarańcza

Ilość edycji

1

Ilość ról

10+

Typ

Eksperymentalny

Informacje przed grą

Larp eksperymentalny, zainspirowany jednym z najnowszych odcinków serialu „Black Mirror”. Chcemy pokazać, jak bolesne mogą być nietrafione, szybkie oceny ludzi w społeczeństwie.

Gracze zostaną podzieleni losowo na dwie grupy: Klientów oraz Obsługę. Osoby z Obsługi będą grać całego larpa jedną postacią. Klienci zmieniają postać każdego dnia. Gra podzielona jest na trzy dni.

Pewna restauracja ogłosiła, że po restrukturyzacji zamierza wprowadzić w całej sieci system ocen, tak żeby być najwyżej w rankingu jakości obsługi w kraju. Serwujemy tylko obiady, po zakończeniu obiadu każdy klient może wystawić kelnerowi (lub komukolwiek z obsługi) ocenę w skali od jednego do pięciu, a także przykleić łatkę (agresywny, dziwny, miły, ładny, brzydki). Tę łatkę osoba z obsługi (wraz z jej rankingiem) będzie nosić następnego dnia widoczną na ubraniu.

Jak zmieni się odbiór klienta, gdy zobaczy on ranking i łatkę kelnera? Jak przetrwać wobec nawarstwiających się ocen społeczeństwa?

Klienci będą mieli łącznie trzy role, przez co będą mogli zasmakować zawsze bycia empatycznym lub nieempatycznym klientem oraz dowolnie wybrać cechy tego ostatniego. Każda z postaci będzie miała swoją fabuły do odegrania.

Dodaj komentarz